Gry nienarodzone - Come Midnight

Dziś w ramach wyciągania na światło dzienne zarzuconych i często zapomnianych projektów, czas na coś z rodzimego podwórka. Przed Wami Come Midnight, projekt, nad którym pracowało studio People Can Fly.

Ciekawa sprawa. Projekt utrzymywany był w naprawdę dużej tajemnicy, gdyż mimo prób poszukiwań jakichś wcześniejszych informacji na jego temat, trafiłem jedynie na materiał wideo, kilka screenów i... kilka wywiadów, w których ludzie z People Can Fly wspominali coś niejasno o pracach nad czymś nowym. W kontekście późniejszych wydarzeń mogło się wydawać, że były to początki prac nad Bulletstorm, jednak tak naprawdę ekipa PCF pracowała nad czymś zgoła innym.Gry nienarodzone - Come Midnight

Brak konkretów - być może kiedyś wypłyną jeszcze jakieś materiały - pozwala nam się jedynie domyślać, z czym mogliśmy potencjalnie mieć do czynienia. Po obejrzeniu kilku dostępnych obrazków i pierwszego trailera (teasera?) Come Midnight można się domyślać, że była to gra przygodowa lub przynajmniej łącząca w sobie jakieś cechy przygodówki z survival horrorem. Zaprezentowane sceny wskazywałyby na lata czterdzieste, ewentualnie pięćdziesiąte ubiegłego wieku, klimat kojarzyć może się nieco z kinem noir lub horrorem w stylu lovercraftowskim, czy nawet połączeniem horroru i klimatów noir (kultowy Harry Angel!).

Za teorią mówiącą o survival horrorze z widokiem TPP przemawia również fakt, iż produkcja ta miała być wydana (prawdopodobnie przez THQ) wyłącznie na konsole Xbox 360 i PlayStation 3. Tam, jak wiadomo, klasyczna przygodówka nie miałaby raczej większych szans na dobrą sprzedaż. Z drugiej strony, projekt musiał rozczarować również nowych włodarzy, czyli Epic Games, którzy najprawdopodobniej nakazali zaprzestania prac nad Come Midnight. W ten oto sposób ta - przyznacie sami - intrygująca pozycja najprawdopodobniej na zawsze odeszła do czyśćca gier nienarodzonych.

Materiał wideo

GramTV przedstawia:

People Can Fly game (unpublished) from Andrzej Rudz on Vimeo.

Galeria

Galeria, Gry nienarodzone - Come Midnight

Pozostał po niej jedynie wspomniany już teaser i kilkanaście renderów.

Komentarze
11
Dnia 31.03.2011 o 21:39, OneManArmy1991 napisał:

A czy redakcja gram.pl wie coś na temat projektu CD Projekt RED o nazwie "THEY" ?? W którymś z wydań CDA była potężna zapowiedź, i powiem szczerze że mnie zaciekawiła. To był chyba rok 2008 lub 2009 nie jestem pewien.

Mam nawet koszulkę z logo tej gry - to artefakt obecnie. Na temat losów projektu na razie krepująca, medialna cisza, ale może uda się czegoś dowiedzieć. They robiło Metropolis przejęte swego czasu przez CDP.

Usunięty
Usunięty
31/03/2011 21:39

A czy redakcja gram.pl wie coś na temat projektu CD Projekt RED o nazwie "THEY" ?? W którymś z wydań CDA była potężna zapowiedź, i powiem szczerze że mnie zaciekawiła. To był chyba rok 2008 lub 2009 nie jestem pewien.

Usunięty
Usunięty
31/03/2011 14:33

Szkoda że nie wyjdzie, wygląda bardzo fajnie.
Trwa Wczytywanie