News

Niezła sprzedaż serii Operation Flashpoint

Patryk Purczyński, 23.03.2011 16:02 9

Mistrzowie Kodu podzielili się statystykami z łącznej sprzedaży wszystkich gier z serii Operation Flashpoint. Mają oni nadzieję, że Red River znacząco poprawi dotychczasowe wyniki.

Operation Flashpoint: Red River to nadzieja Codemasters na poprawienie rezultatów serii

Do tej pory na całym świecie sprzedano ponad 3,5 miliona egzemplarzy gier z serii Operation Flashpoint (czyli Cold War Crisis z dodatkami i Dragon Rising). - Biorąc pod uwagę fakt, że do czasu Dragon Rising tytuły były produkowane wyłącznie na PC, liczby te należy uznać za imponujące - twierdzi Dan Robinson, brand manager w firmie Codemasters.

- Dragon Rising naprawdę otworzył oczy graczom konsolowym na to, jaka może być strzelanina - taktyczna, autentyczna, wymagająca - dodaje, sugerując tym samym, że liczy na jeszcze lepszą sprzedaż kolejnej odsłony. Red River ma również skorzystać na telewizyjnej kampanii reklamowej. O sile przekazu stanowić będzie spot nakręcony przez Susannę White, reżyserkę militarnego serialu Generation Kill.

Operation Flashpoint: Red River zadebiutuje 21 kwietnia na platformach PC, PS3 i X360. Dziś poznaliśmy minimalne wymagania sprzętowe gry.

najnowsze