Saint's Row 3 jesienią. Darksiders 2, Dark Millenium Online i Devil's Third w roku fiskalnym 2013

Patryk Purczyński
2011/02/03 10:06
7
0

Masę informacji zafundowała nam firma THQ na konferencji podsumowującej ostatni kwartał. Najważniejsze są przybliżone terminy wydania nadchodzących hitów, z Saint's Row 3 na czele.

O drobnym poślizgu Homefront w drodze do sklepów już informowaliśmy, teraz czas na bardziej dalekosiężne plany THQ. Podzielił się nimi dyrektor wykonawczy spółki, Brian Farrell, podczas konferencji podsumowującej trzeci kwartał roku fiskalnego. Spodziewano się, że gwoździem programu będzie zapowiedź związana z Saint's Row 3. Osoby spragnione wieści dotyczących tego tytułu muszą się niestety uzbroić w cierpliwość. Saint's Row 3 jesienią. Darksiders 2, Dark Millenium Online i Devil's Third w roku fiskalnym 2013

Farrell potwierdził jedynie, że produkcja Volition zadebiutuje jesienią tego roku. Nie chciał zdradzać żadnych szczegółów dotyczących gry, zostawiając tę kwestię twórcom. Ograniczył się jedynie do ogólników: Saint's Row 3 zawiesza poprzeczkę na nowej wysokości, pokochamy to co zobaczymy, a bliższe informacje zostaną ujawnione wkrótce.

THQ na kilkanaście najbliższych miesięcy ma w zanadrzu znacznie więcej atrakcji. - Dzięki inwestycjom w nasze własne marki, niskim kosztom i rosnącym wpływom z dystrybucji cyfrowej chcemy osiągnąć wysokie przychody w roku fiskalnym 2012 - zapowiedział Farrell. W tym okresie należy spodziewać się premier takich gier, jak Red Faction: Armageddon, Warhammer 40,000 Space Marine, MX vs. ATV Alive i wspomniany już Saint's Row 3. - To najsilniejsze zestawienie w naszej historii - podkreślił dyrektor wykonawczy firmy.

GramTV przedstawia:

Zanim jednak nadejdzie najbliższy rok fiskalny, THQ ma do zebrania jeszcze nieco plonów. W lutym i marcu dojdzie bowiem do premiery kilku "rozpoznawalnych gier wysokiej jakości": Homefront, de Blob 2 i WWE All Stars. Wydawca liczy z pewnością, że cały tercet podejmie skuteczną walkę o klienta. Czarnym koniem może okazać się ostatni z wymienionych. Jego poprzednik, WWE SmackDown! vs. RAW 2011, był najmocniejszym punktem ubiegłorocznego okresu przedświątecznego w portfolio THQ, trafiając do sklepów w liczbie 2,7 miliona sztuk.

Potwierdzono także przybliżony termin wydania InSane, horroru powstającego we współpracy ze znanym reżyserem Guillermo del Toro. Tak jak zapowiadano już podczas gali Video Game Awards, tytuł ten zadebiutuje w roku kalendarzowym 2013. Nieco wcześniej, w roku fiskalnym 2013 (kwiecień 2012 - koniec marca 2013) należy spodziewać się premiery Darksiders 2, masówki Dark Millennium Online i Devil's Third. Poinformowano również (bez wdawania się w szczegóły) o pracach nad sześcioma grami przeznaczonymi na kontrolery ruchu: Kinect i Move.

Są i gorsze wieści. Company of Heroes Online zostanie zamknięte po zakończeniu fazy beta-testów. Jeszcze wczoraj na stronie gry zamieszczono następujące ogłoszenie: "31 marca 2011 kończymy betę by zadecydować o dalszych krokach względem serii Company of Heroes". Czy w zamian doczekamy się kolejnej części dla pojedynczego użytkownika? Tego na razie nie wiadomo.

Komentarze
7
Usunięty
Usunięty
03/02/2011 21:53

Po premierze Diablo III będzie ciężko z graniem ;) I to niezależnie od gatunków ;P

Usunięty
Usunięty
03/02/2011 12:41

Jedyne co mnie interesuje z gier, które THQ wyda w najbliższym czasie to Space Marines. Uwielbiam Warhammera 40,000, a możliwość wcielenia się w jednego z Adeptus Astartes to rzecz o której zawsze marzyłem w grze wideo. Za to jestem bardzo sceptycznie nastawiony do Dark Millenium. Jakoś nie potrafię sobie wyobrazić gry MMO osadzonej w realiach WH40k. Jak poradzą sobie z mnogością frakcji? Czy będą sojusze między różnymi rasami (analogiczne do tych z Warhammer: Age of Reckoning"? Przecież w tym uniwersum jest tylko wojna, a "wróg twojego wroga może być jeszcze gorszym twoim wrogiem".

Czaroxxx
Gramowicz
03/02/2011 12:39

Darksiders 2 koniecznie, Space Marine to samo, Saints Row 2 był spoko mam nadzieję jedynie, że poprawią engine bo 2 cięła nawet na xboxie.
Trwa Wczytywanie