Informacje

SEGA zapowiada huczne obchody urodzin Sonica i Puyo Puyo

2

SEGA oficjalnie obwołała 2011 rokiem Sonica i Puyo Puyo, dwóch popularnych marek tej firmy, obchodzących właśnie swoje dwudzieste urodziny.

Kim jest niebieski jeż Sonic wie chyba każdy gracz. Ciekawe natomiast, jak wielu zdaje sobie sprawę, że ten wciąż pełen werwy, ultraszybki zwierzak ma już okrągłe dwadzieścia lat na niebieskim karku. I właśnie z tej okazji, SEGA ogłosiła, że cały 2011 rok będzie swoistą celebracją tychże urodzin. Co prawda nie znamy żadnych szczegółów, jednak firma w swym pierwszym oświadczeniu zapowiedział "rozliczne projekty" związane z tą marką, co poza dość oczywistymi "wydaniami urodzinowymi" starszych tytułów, oznaczać może również nowe gry z serii, czy też rozmaite eventy. Pozostaje czekać na szczegóły.

SEGA zapowiada huczne obchody urodzin Sonica i Puyo Puyo - obrazek 1

Co więcej, podobny zestaw atrakcji czeka na fanów drugiego jubilata, czyli cyklu Puyo Puyo, z pewnością mniej znanego i rozpoznawalnego w naszym kraju. Puyo Puyo, to gra logiczna o zasadach przypominających nieco Tetris, czy Bejeweled. Tytuł ten różni się jednak od większości podobnych tytułów ciekawie zaprojektowanym trybem dla dwóch graczy, zaś sama rozgrywka bardziej przypomina pojedynki ze znakomitego Puzzle Quest.

Warto wszakże pamiętać o tym, że Puyo Puyo powstało równo dwadzieścia lat temu...