News

Zynga warta więcej niż Electonic Arts

Rafał Dziduch, 26.10.2010 17:38 25

Założona cztery lata temu firma Zynga Game Network Inc. jest więcej warta niż globalny koncern Electonic Arts. Szok? Cóż, to pokłosie sukcesu FarmVille.

Według szacunków specjalistów, zajmujących się rynkami finansowymi, firma Zynga Game Network Inc. jest obecnie warta 5,51 miliarda dolarów. To niebotyczna kwota, zwłaszcza, że firma jest w zasadzie przedszkolakiem na rynku. Założona zaledwie cztery lata temu przez Marka Pincusa niewielka firemka stała się szybko potentatem w segmencie gier na Facebooka. Po tytuły takie jak FarmVille, czy FrontierVille sięgają dziś miliony graczy.

Najciekawsze jest jednak to, że owa wartość przekroczyła nieznacznie (ale jednak) wartość potentata i giganta w segmencie gier, a więc koncernu Electronic Arts. Ten ostatni wyceniany jest bowiem na 5,16 miliarda dolarów. Wprawdzie obie firmy mają jeszcze daleko do potentata branży, Activision Blizzard, który jest wyceniana na 13,9 miliarda dolarów, ale w przypadku Zyngi, to sukces przeogromny. Cóż, wygląda na to, że mamy do czynienia z przewartościowaniem w naszej branży. Oby tylko nie wyszło jej to na gorsze...

najnowsze