Disney zwalnia, nowych Piratów z Karaibów nie będzie

Patryk Purczyński
2010/10/15 09:13

Zamiast gry Piraci z Karaibów: Armada Potępionych - zwolnienia. Projekt skasowano, a, według niepotwierdzonych na razie doniesień, pracę w Propaganda Games straciła setka ludzi.

Jeżeli czekaliście na grę Piraci z Karaibów: Armada Potępionych, mamy dla Was złe wieści. Projekt został skasowany i nie ujrzy światła dziennego. Do jego premiery miało dojść w przyszłym roku. Planowane były wersje na PC, PS3 i Xboksa 360. Tytuł oparty był na licencji filmowej i przedstawiał wydarzenia poprzedzające te z filmowej trylogii. Disney zwalnia, nowych Piratów z Karaibów nie będzie

Decyzja ta związana jest z restrukturyzacją w Propaganda Games, ekipie odpowiedzialnej za nowych Piratów z Karaibów. Studio dzieliło się dotąd na dwa oddziały, jednak decyzją włodarzy Disney Interactive, zostały one połączone. Wiąże się to rzecz jasna ze zwolnieniami. Według nieoficjalnych doniesień, pracę straciło nawet 100 osób.

Drugi pion Propaganda Games zajmuje się obecnie pracami wykończeniowymi nad Tron: Evolution. Przedstawiciele Disneya zapewniają, że po premierze gra będzie wspierana zawartością dodatkową. Jej debiut zaplanowany jest na 7 grudnia.

GramTV przedstawia:

Komentarze
11
Usunięty
Usunięty
15/10/2010 18:08
Dnia 15.10.2010 o 10:17, Isildur napisał:

Taki jest biznes... Raz coś wychodzi a raz niestety nie i nie ma co wyzywać bo rynek jest okrutny i coraz mnie rzeczy się opłaca. Przykre jest jednak to, ze gra zapowiedziana nie ujrzy światła dziennego, ale tak jak mówiłem tak bywa nie pierwsza i nie ostatnia taka sytuacja, nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem...

Ale to nie jest kwestia biznesu tylko polityki Disneya i poprawności politycznej:" Jak czytamy na wspomnianym Twitterze, gra Pirates of the Carribean: Armada of the Damned była bardzo bliska ukończenia, Disney jednak porzucił projekt, gdyż produkcja "przedstawiała piratów w rzeczywisty sposób". Ponoć koncern był zirytowany faktem, że w grze znaleźć się miały alkohol i walki na pięści. Według użytkownika konta Veracious Shit, firma chce zrezygnować z tworzenia produkcji dla "hardkorowców" i skupić się na tych skierowanych dla dzieci. Tymczasem gra Pirates of the Carribean: Armada of the Damned miała otrzymać kategorię T (dla nastolatków), dzięki czemu dostęp do niej byłby bardziej ograniczony, niż do filmowej trylogii "Piratów z Karaibów", której przyznano oznaczenie PG-13 (bez ograniczeń). A ponoć Disney chciał produkcji jeszcze łagodniejszej, skierowanej dla młodszych graczy. " http://www.cdaction.pl/news-15390/pirates-of-the-caribbean-armada-of-the-damned-za-burta.htmlbardzo lubię filmy Disneya,jestem fanem ich klasycznych animacji,ale coś takiego to Zwykłe świństwo i tyle.

Usunięty
Usunięty
15/10/2010 17:52

"Damn.Hmmm... "Hanna Montana Disney Show i High School Musical Time To Dance" - to mi się podoba. Wydaje się, że oto pomysł na świeże gry przepełnione akcją, miodnym gameplayem, bogatą fabułą i barwnymi postaciami. Nic tylko czekać na te hity."Całkowicie się z tym zgadzam XD

czaczi87
Gramowicz
15/10/2010 16:35

Damn.Hmmm... "Hanna Montana Disney Show i High School Musical Time To Dance" - to mi się podoba. Wydaje się, że oto pomysł na świeże gry przepełnione akcją, miodnym gameplayem, bogatą fabułą i barwnymi postaciami. Nic tylko czekać na te hity.
Trwa Wczytywanie