Mocniejszy GTX 480 i... przewrotna odpowiedź AMD/ATI

Michał Myszasty Nowicki
2010/08/10 18:18
0
0

W sieci zaczęły pojawiać się już pierwsze testy zapowiadanej od pewnego czasu, pełnej wersji karty GeForce GTX 480 z 512 rdzeniami CUDA.

Ekipa z serwisu EXPreview jako pierwsza na świecie miała okazje przetestować najnowszy model karty GeForce GTX 480 z odblokowanymi wszystkimi jednostkami teksturującymi i shaderami.

Mocniejszy GTX 480 i... przewrotna odpowiedź AMD/ATI

Jak wiadomo, pierwsza wersja tej karty, która ledwie kilka miesięcy temu trafiła na rynek, nie była "pełna". Ze względu na wcześniejsze problemy technologiczne (słaby uzysk) i odkładaną premierę, zdecydowano się na wypuszczenie kart z wyłączona częścią rdzeni CUDA. Teraz, kiedy NVIDIA najwyraźniej nie ma już problemów z zawartością wafli, pojawiły się informacje o wypuszczeniu na rynek GTX 480 w jego pierwotnie zamierzonej postaci, z 512 procesorami CUDA i 64 jednostkami teksturującymi. Pozostałe parametry, takie jak taktowania GPU, czy pamięci mają pozostać bez zmian.

Wciąż nie wiadomo, czy nowa karta pojawi się pod zupełnie nową nazwą, czy też po prostu - wydaje się to najbardziej rozsądne - zastąpi dotychczas produkowany model. Podobna sytuacja miała przecież miejsce w przypadku kart z serii GeForce GTX 260.

Tak czy inaczej, portal EXPreview miał już okazje przetestować nową kartę (lub jej prototyp) i opublikował wyniki tychże testów. Okazuje się, że nowy GTX 480 jest kartą mocniejszą od poprzedniej wersji, jednak różnice te nie są zbyt wielkie - wynoszą maksymalnie do około 7%. Całośc testu (w języku angielskim) przeczytać możecie oczywiście na stronie portalu EXPreview.

GramTV przedstawia:

Biorąc pod uwagę fakt, iż NVIDIA najwyraźniej przystąpiła do cenowej ofensywy, jest szansa, że brak zmiany ceny najmocniejszej karty w ofercie "zielonych" został spowodowany właśnie chęcią zastąpienia jej nowym, mocniejszym modelem.

AMD/ATI jak na razie dość spokojnie reaguje na ruchy konkurenta, próbując jedynie... ośmieszyć prądożerne Fermi. Zresztą, zobaczcie sami...

Zdjęcie: EXPreview

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!