Niereferencyjnie chłodzone GeForce GTX 470 Gainwarda i Palit

Michał Myszasty Nowicki
2010/04/29 12:54
0
0

Firmy Palit i Gainward zapowiedziały wprowadzenie na rynek kart GeForce GTX 470 z niereferencyjnymi systemami chłodzenia. Karty są do siebie niezwykle podobne...

...co zresztą nie powinno nikogo dziwić. Wszak od pewnego czasu ta pierwsza firma jest właścicielem drugiej. Obydwa modele zwracają uwagę przede wszystkim dwoma pokaźnych rozmiarów wentylatorami.

Niereferencyjnie chłodzone GeForce GTX 470 Gainwarda i Palit

Natomiast specyfikacja parametrów jest identyczna i zgodna z wytycznymi producenta GPU. Tak więc obydwa modele mogą się pochwalić:

  • 448 rdzeniami CUDA
  • GPU pracującym z szybkością 607 MHz
  • częstotliwością rdzeni CUDA 1215 MHz
  • 1280 MB pamięci GDDR5
  • efektywną szybkością pamięci 3348 MHz
  • 320-bitowym interfejsem pamięci
  • kompletem wyjść 2x DVI, HDMI 1.3a i DisplayPort

W przypadku karty Gainward znamy również specyfikacje techniczną dwuslotowego systemu chłodzenia, nazwanego Grand-Prix Heat-Pipes Hybrid Cooler i składającego się z miedzianej bazy, wykonanych z tego samego materiału 6 mm ciepłowodów i dwóch 80 mm wentylatorów. System ma być ponoć dużo bardziej efektywny (-12 stopni Celsjusza) i cichy w stosunku do rozwiązania referencyjnego. Podobieństwo kart i "rodzinne" powiązania każą podejrzewać, że model Palit wykorzystuje dokładnie ten sam system.

GramTV przedstawia:

Na pierwszy rzut oka widać natomiast, że karta Gainward GeForce GTX 470 GOOD Edition jest nieco dłuższa, niż bratni model. Wynika to z zastosowania zmienionej płytki PCB, dłuższej o około 25 mm od modelu referencyjnego. Gainward tłumaczy to nieco innym rozłożeniem elementów i przebiegiem ścieżek, które zostały tak zoptymalizowane, by zapewnić spore możliwości podkręcania tej i tak przecież mocnej karty.

Jak na razie nie znamy ani dokładnej daty premiery, ani cen tych nowych GeForce GTX 470.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!