Informacje

Metro 2033 ładniejsze na PC - oto dowody

96

Wykorzystanie technologii DirectX 11 w pecetowej wersji Metro 2033 sprawiło, że wygląda ona zdecydowanie lepiej od konsolowego wydania. Oto porównanie jakości grafiki obu edycji.

W miniony piątek miała miejsce europejska premiera długo oczekiwanej, pierwszoosobowej gry akcji Metro 2033, która powstała na podstawie książki Dmitryja Głuchowskiego pod tym samym tytułem. Wspomniana produkcja została przygotowana z myślą o pecetach oraz konsolach Xbox 360. Zachęcamy do zapoznania się z różnicami w jakości oprawy wizualnej wyżej wymienionych wydań. Oto kilka przykładowych obrazków – wszystkie są dostępne tutaj.

Metro 2033 ładniejsze na PC - oto dowody - obrazek 1

Metro 2033 ładniejsze na PC - oto dowody - obrazek 2

Metro 2033 ładniejsze na PC - oto dowody - obrazek 3

Warto przypomnieć, że Metro 2033 charakteryzuje się niezwykle wysokimi wymaganiami sprzętowymi i korzysta z dobrodziejstw oferowanych przez DirectX 11 – screenshoty z edycji pecetowej są dostępne w rozdzielczości 1280 na 1024 pikseli, a wydanie konsolowe zrzucono do 720p.

Metro 2033 zadebiutowało na europejskich rynkach (w tym polskim) 19 marca. Gra została wydana w naszym kraju dzięki firmie CD Projekt z oryginalną, rosyjskojęzyczną ścieżką dźwiękową i przetłumaczonymi podpisami.

96 komentarzyDodaj swój

Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
G aope

Nie ma to jak porównywać grafikę z gry na DX 11 ze wszystkimi detalami wymagającymi POTWORA a nie komputera, do tego w wyższej rozdzielczości, z konsolą, której bebechy mają kilka lat i która obsługuje DX 9 :> Gratulacje :> Proponuję porównanie jakości grafiki na pececie, który bebechami odpowiada x360 i wtedy podać ;) Wspomnę tylko, że X360 ma 512 MB ram współdzielone między system i kartę graficzną, a także GPU oparty o układ ATI R500. Proponuję więc porównanie, jak Metro 2033 będzie wyglądało na PC z 512 MB RAM i kartą graficzną sprzed 3 lat :> Uruchomi się w ogóle? ;)

Odpowiedz
G Mr_Terrorist

> Nie ma to jak porównywać grafikę z gry na DX 11 ze wszystkimi detalami wymagającymi POTWORA
> a nie komputera, do tego w wyższej rozdzielczości, z konsolą, której bebechy mają kilka
> lat i która obsługuje DX 9 :> Gratulacje :> Proponuję porównanie jakości grafiki
> na pececie, który bebechami odpowiada x360 i wtedy podać ;) Wspomnę tylko, że X360 ma
> 512 MB ram współdzielone między system i kartę graficzną, a także GPU oparty o układ
> ATI R500. Proponuję więc porównanie, jak Metro 2033 będzie wyglądało na PC z 512 MB RAM
> i kartą graficzną sprzed 3 lat :> Uruchomi się w ogóle? ;)
Nie wiesz o czym piszesz ;D Konsola jest stworzona po to aby na niej grać. Proponuje poczytać o różnicach mocy obliczeniowej między pc, a konsolą.

Odpowiedz
G MisticGohan_MODED

Kompy 1 - konsole 0 xp

Zresztą kogo to obchodzi xp

Odpowiedz
G Myszasty

> Nie ma to jak porównywać grafikę z gry na DX 11 ze wszystkimi detalami wymagającymi POTWORA
> a nie komputera, do tego w wyższej rozdzielczości, z konsolą, której bebechy mają kilka
> lat i która obsługuje DX 9 :> Gratulacje :> Proponuję porównanie jakości grafiki
> na pececie, który bebechami odpowiada x360 i wtedy podać ;) Wspomnę tylko, że X360 ma
> 512 MB ram współdzielone między system i kartę graficzną, a także GPU oparty o układ
> ATI R500. Proponuję więc porównanie, jak Metro 2033 będzie wyglądało na PC z 512 MB RAM
> i kartą graficzną sprzed 3 lat :> Uruchomi się w ogóle? ;)
Uruchomi się. Kumpel odpalił na jedno rdzeniowym intelu 3,2 GHz i 7900GS. Gra chodzi płynnie w 800x600 na minimalnych. Na moim x-klocku wygląda zdecydowanie lepiej. ;)

Odpowiedz
G 4ny4

To że X360 bebechami nie grzeszy raczej nie podlega jakiejkolwiek dyskusji, co nie zmienia faktu, że grafika nadal wygląda świetnie, a przykładem może być Forza 3 czy Gears of War 2. Wiadomym jest to, że moc obliczeniowa najnowszych kart jest znacznie większa i grafika będzie się prezentować lepiej co nie zmienia faktu, że tryb 3D i DX11 jest kompletnym szajsem, przynajmniej w moim odczuciu, zresztą to samo tyczy się DX10. Poza tym widać było to przykładzie Crysisa, który chodził z wymuszonymi opcjami Very High na DX9 i bardzo się nie różnił od "dziesiątki".

Odpowiedz
G Quandor

Różnice nie są aż tak widoczne.

Odpowiedz
G Angar0pl

Na tym to polega ,aby pokazać że mimo wrzystko komutery idą coraz bardziej do przodu. Pamiętam wychwalanie obecnych konsol przed premierą, jakiej to one wielkiej mocy nie posiadają , że komputerom jeszcze dużo czasu zajmie dogonienie konsol, teraz kiedy konsle się zestarzaały traktuje się je ulgowo, bo przecież jest to sprzęt starszy i nie musi się wyrabiać ,to że gry wyglądją na różnych platformach różnie zależy nie tylko od mocy konsol ale też od pracy jaką wsadziło w dany produkt studio. Zresztą co by mówić kolega wyrzej mówi aby porównać koputer i konsole z tego samego roku. Faktyczne konsola w grach będzie lepsza ale niesąde aby można było na niej pracować czy wykonywać wiele innych rzeczy ( co by nie mówić o komputerach to właśnie na nich tworzone są wrzystkie gry), pewnie nawet w tym momecie urzywasz kompa ,aby się wypowiedzieć na tej stronie. No ale cóż każdy ma swoje zdanie i niezamierzam się kłucić o to co leprze, wdł mnie konsole to czystaroz roywka ,dla osób które nie interesują się tym co mają pod obudową i chcą się przyniej dobrze bawić, z koleji komputer jet obecnie narzędziem najbardziej uniwersalnym. Myśle że jeśli w jakimś niedalekim czasie laptopy osiągną tą samą wydajność co PC w podobnej cenie (i nie będą to przyokazj i 5 kilowe kloce) to będzie to następny atut PC/laptopów. W końcu było by to połączenie mobilności i funkcjonalności.

Odpowiedz
G SarenkaB

Na zachodzie i tak grajom na iksboksach więc ta gra to ex na x'a i nie trzeba sie garbić nat klawiaturą.:P

Mimo że nigdy mi nie szło porównywanie grafiki to jakoś nie widzę większej różnicy pomiędzy tymi obrazkami,chociaż sam nie wiem,wersja z PC wygląda jakoś za jasno...


Odpowiedz
G aope

> Na tym to polega ,aby pokazać że mimo wrzystko komutery idą coraz bardziej do przodu. (...)
Tego nikomu nie trzeba pokazywać, nikomu nie trzeba tłumaczyć. Wszyscy o tym wiedzą. Nie bardzo tylko rozumiem sens porównywania grafiki z gry na za chwilę 5 letniej konsoli i najnowszej generacji pececie. Jaki to ma sens? Co to ma pokazać? Co to ma udowodnić? Rozumiałbym porównanie grafiki pomiędzy różnymi pecetami a konsolą (np. przeciętny pecet, średni pecet, super-hiper-extra pecet), ale porównanie z high-endowego pc za kilka tysięcy z konsolą sprzed prawie 5 lat? To się kompletnie mija z celem.ps. Ah, i taka prawda powszechna dla inteligentnych - czy granie na konsoli wyklucza granie na pc? Bo te "i tak uzywasz komputera" - nie rozumiem. Ja gram na pc i na konsoli. Nie widzę konfliktu między nimi. Dziwny jestem?@Myszasty: a jakieś screenshoty dałoby się zdobyć? ;)

Odpowiedz
G Gremo

Taki sam jak ogólne porównywanie tych sprzętów, na konsoli tylko sobie pograsz...

Odpowiedz
G Lordpilot

> Nie ma to jak porównywać grafikę z gry na DX 11 ze wszystkimi detalami wymagającymi POTWORA > a nie komputera, do tego w wyższej rozdzielczości, z konsolą, której bebechy mają kilka
> lat i która obsługuje DX 9

Takie rzeczy tylko na gram.pl :) Ot, żeby ludzie klikali i wejśc było sporo, a może i flejm się trafi ;-)Co do tematu - "cpt. Obvious is so obvious" : wersja pecetowa w DX 11 (wymagająca kompa z NASA) wygląda lepiej niż na prawie pięcioletniej konsoli (w DX 9). No trudno, żeby wygladała gorzej - bo to już byłby wstyd dla deweloperów ;-) A swoją drogą - te różnice jakiegoś szału nie robią, ani screeny pecetowe, ani (tym bardziej) konsolowe opadu szczęki u mnie nie wywołały...

Odpowiedz
G Damianuss1

Jak dla mnie to lepiej się to prezentuje właśnie na konsoli. Tak czy inaczej taniej wychodzi kupić Xboxa niż inwestować w sprzęt, który uciągnie wszystko na max z dx11. Powoli, ale już pewnie jestem blisko odstawienia PC'ta. Takie czasy.

Odpowiedz
G TBKPredator

Porównanie jak najbardziej ok. Tylko nie wiem po co taka nazwa newsa, która sugeruje jakby mogło być inaczej. :P

Odpowiedz
G Henrar

Te ogromne wymagania były dla DX11 i PhysX (GF470 i 480), gra w rzeczywisotści wymaga nieco słabszego sprzętu :)A i kompy z NASA w większości są dośc stare (zwłaszcza te na wahadłowcach :))

Odpowiedz
G Angar0pl

ps. Ah, i taka prawda powszechna dla inteligentnych - czy granie na konsoli wyklucza granie na pc? Bo te "i tak uzywasz komputera" - nie rozumiem. Ja gram na pc i na konsoli. Nie widzę konfliktu między nimi. Dziwny jestem?


aope. Przykro mi ,ale nic takiego nie mówiłem.A ty jesteś najzupełniej pod tym względem normalny. Stwierdziłem tylko że , co by nie mówić komputer jest sprzętem znacznie bardziej uniwersalnym , ja sam w domu mam PC, laptopa.starego xboksa i ps 3 co prawda najczęściej korzystam z komputera ,ale nie oznacza to dlamnie ,że nie będę nigdy kożystał z innego sprzętu, nawet teraz brat zakupił FFXIII i nie sprawia mi jakiegoś wielkiego problemu, to aby sobie pograć jak konsola jest wolna a pogoda jest taka jak w tym momencie zamoim oknem.

Odpowiedz
G aope

> A swoją drogą - te różnice
> jakiegoś szału nie robią, ani screeny pecetowe, ani (tym bardziej) konsolowe opadu szczęki
> u mnie nie wywołały...
Różnice są niewielkie, chyba, że odpalimy to na super drogim sprzęcie. Ale w ruchu wygląda to naprawdę bardzo ładnie. Tekstury sa ostre, wersja na X360 bardzo płynna, w zasadzie nie zauważyłem spadków animacji (po zainstalowaniu na dysku ;) ). Gra ma świetny klimat, bardzo fajny gameplay. Tyle, że dla mnie to wszystko skończyło się po etapie w bibliotece. Kiedy dotarłem do momentu pokonywania z towarzyszem jakiś wybuchających kul, cały fun z gry szlag trafił. Po bibliotece jest tylko w dół i to pod ostrym kątem. Szkoda, bo gdyby końcówka była tak dobra, jak pierwsza połowa, to byłbym pod wielkim wrażeniem. A tak, po wykwintnym daniu dostajemy kawałek starego, nieświeżego mięsa, który psuje cały fun zdobyty do tej pory... Niemniej sprawdzić warto, ale raczej nie za pełna kasę - albo z wymiany, albo po obniżce ceny do stówki albo i mniej. @Angar0pl: luz :)

Odpowiedz
Miniu

Przeciez te obrazki sa z DX9 a nie DX11 co zreszta pisze na tej niemieckiej stronie .
Jak juz napisal Henrar dla 1280x1024 Dx9 wystarczy do tej gry bardzo sredni komputer .
edit i widac na nich dosc spora roznice .

Odpowiedz
G aope

> Przeciez te obrazki sa z DX9 a nie DX11 co zreszta pisze na tej niemieckiej stronie .
> Jak juz napisal Henrar dla 1280x1024 Dx9 wystarczy do tej gry bardzo sredni komputer
> .
> edit i widac na nich dosc spora roznice .
I pewnie na Radeonie X1950 (i tak szybszy układ niż ten z X360) i 512 MB współdzielonej pamięci ram w systemie? Wciąż nie widzisz braku sensu w takich porównaniach? I przez "lepiej" rozumiesz wyższy kontrast i jasność? Bo szczerze - widziałem tę grę i na pc z dx 9 i na x360 i różnic nie widzę z wyjątkiem takiej, że na pececie ze słabsza kartą to nie zadziała.

Odpowiedz
G byverter

Przede wszystkim na xlocku gra pewnie przycina na max 30 fpsach... Aope pogódź się, że Xbox 360 to przestarzały crap.

Odpowiedz
Miniu

Takie porownania sa po to by pokazac osobom ktore nie sa przywiazane do jednej platformy jak wielkie sa roznice miedzy wersjami by ulatwic im wybor przy zakupie . Nie ma w nim komicznych rozdzielczosci i jest to cos co na dzis nie przekracza raczej mozliwosci przecietnego komputera gracza . Twoje porownianie nie sluzylo by za to nikomu procz wielbicielom klocka ktozy mogli by sie podniecac jak ich sprzet daje rade ..Roznice w oswietleniu nie wynikaja raczej z ustawien monitora/tv a pewnie z roznicy miedzy oswietleniem dynamicznym/statycznym .edit brakuje mi porownan gdzie pokazany jest "przekroj" przez ustawienia komputera . Tutaj np mamy tylko DX9 a ciekawi mnie dosc jak ta gra prezentuje sie w DX11.

Odpowiedz
Krzych_Ayanami

Miniu -> Różnice na screenach są w moim odczuciu raczej psychologiczne. Można by zamienić plakietki z logami platform i żadna by na tym ani nie straciła, ani nie zyskała. Nie ma przepaści między jednym i drugim sprzętem. Może w ruchu to inaczej wygląda, ale tak...

Szczerze mówiąc jestem trochę rozczarowany. Spodziewałem się, że będzie mowa o zauważalnych różnicach, że już na pierwszy rzut oka będzie wiadomo co jest lepsze. Tymczasem kiedy tak na to patrzę, to gdybym miał się na tej podstawie decydować co kupić, to byłby to xbox. Po prostu obie wersje wyglądają właściwie identycznie, a konsola byłaby tańsza...

Odpowiedz
G Xjumpaytech

> Przede wszystkim na xlocku gra pewnie przycina na max 30 fpsach... Aope pogódź się, że
> Xbox 360 to przestarzały crap.
Hmm. Jeśli nie potrafiłeś przestawić konsoli w inne miejsce to znaczy, że X360 to crap? Co do tematu. Różnice nie są wielkie, po prostu w kilku miejscach są wyraźniejsze tekstury, a teraz kto mi powie, że jest dla niego to różnicą? Ja gram 6 m od telewizora i na pewno nie zobaczę najdrobniejszej różnicy między PC-X360.PS porównanie faktycznie nie ma sensu. To tak jak porównywać X360 z Wii. Każdy wie, że X360 będzie miał lepszą grafikę.

Odpowiedz
G Slappy

Ten stół na pierwszym screenie wygląda ohydnie na obu platformach
Zresztą na PC zawsze lepiej gry wyglądają. Wyjątkiem jest tylko FIFA chyba.

Odpowiedz
G nVid

Porównanie jest bez sensu. Raz- wiadomo, że na PC będzie wyglądać lepiej; dwa- gra ma takie wymagania, że i tak sprzeda się lepiej na Xboxie; trzy- gra ogólnie wygląda fatalnie, względem tego jakich bebechów wymaga.

Odpowiedz
Miniu

Dla mnie to oswietlenie sprawia ze wygladaja sporo inaczej ale zgodze sie z tym ze trudno stwierdzic ktora jest przez to lepsza . Nie jest jednak tak ze roznic nie ma . Grafika podobno wyglada znakomicie jak wlaczysz Dx11 ale do tego zas trzeba niby jak juz nawet aope wspomnial super komputera (kolega u ktorego ja widzialem takiego nie mial) Co do gry to ja tez pokladalem w niej spore nadzieje ale okazala sie zawodem i to nie ze wzgledu akurat na grafike .

Odpowiedz
G kiczka116

>Różnice nie są aż tak widoczne.
ja myślałem że mam gorszy wzrok, ale uciebie to masakra radze udać się do okulisty w jak najszybszym terminie. A co do gry to widać sporą różnice nawet gdy spojrzeć na cienie i kolorystyke otoczenia na screenie.:)

Odpowiedz
G TobiAlex

Henrar ta i w czołgach M1A2 Abrams z 1975 też... Nieźle walnąłeś z tym wahadłowcem. Cały sprzęt już dawno został zmodernizowany choćby z jednej prostej przyczyny - koszty utrzymania sprzętu sprzed 30 lat (baaardzoooo wysokie) do dzisiejszych (nieporównywalne niższe).

http://pl.wikipedia.org/wiki/Endeavour_%28wahad%C5%82owiec%29

Odpowiedz
Albii

Domyśle ustawienia czerni na xboxie są tragiczne. Te porównanie dobrze to pokazuje. Ja mam nieco pozmieniane i mam czarną czerń. :)

Odpowiedz
G Xjumpaytech

> i kolorystyke otoczenia na screenie.:)
.........<z niedowierzaniem przeciera oczy><nadal patrzy><nie może się napatrzyć><Zmienia suwak jasności i kontrastu><operacja kończy się sukcesem>

Odpowiedz
G prior1

Na pierwszy rzut oka widać , że tekstury na PC są znacznie bardziej szczegółowe. Z tym, że na X360 dodano jakiś filtr który fakt ten ukrywa przez lekkie rozmazanie i przyciemnienie obrazu.

Odpowiedz
Terrorite

No nie do konca masz racje, sprzet w wahadlowcach jest taki a nie inny z tego powodu ze zdazono juz poznac jego dzialanie do tego stopnia ze wiadomo jakie bledy moga np. wystapic w procesorach, poza tym wazny jest tez pobor mocy i ilosc wydzielanego ciepla, przeciez wahadlowiec to tak naprawde jeden wielki termos. Tam na prawde nie chodzi o superszybkosc a o niezawodnosc obliczen.W 1988 roku komputery pokładowe promów kosmicznych przeszły gruntowną modyfikację. Wykorzystywany uprzednio model IBM AP-101 zastąpiono nowszą wersją, oznaczoną symbolem AP-101F. Była oparta na doskonale znanych wszystkim miłośnikom pecetów procesorach Intel 8086, montowanych w komputerach IBM PC XT. Niedawno pecety stosowane w wahadłowcach znów odmłodzono. Serię AP-101F zastąpiono najnowszymi modelami, IBM AP-101S. Są oparte z kolei na procesorach Intel 80386, wyjątkowo odpornych na zakłócenia powodowane kosmicznym promieniowaniem. Przy okazji wymieniono też układy sterujące wyświetlaczami i ekrany montowane w kokpicie, dostosowując ten interfejs do współczesnych wymagań astronautów. Obecnie komputery pokładowe promów kosmicznych mogą wykonać około 1,2 miliona operacji na sekundę, a więc są 2,5 razy szybsze od zastosowanych pierwotnie.

Odpowiedz
G Muradin_07

No to w sumie musiało kiedyś się okazać że grafika na kompach jest lepsza niż na konsolach...

Odpowiedz
G MrGregorA

Przecież dla mnie było to oczywiste nie patrząc na "dowody". Teraz już tak jest...

Odpowiedz
G DoomnY

To jak gra działa na PC jest żałosne. Z takimi wymaganiami mogą śmiało się z Crytek mierzyć.

Odpowiedz
G kotlecik5

Przecież to jest logiczne i dla każdego oczywiste, że wersja na PC jest "ładniejsza", ale można zawsze pooglądać porównanie screenów :)

Odpowiedz
G sirufok1987

> No to w sumie musiało kiedyś się okazać że grafika na kompach jest lepsza niż na konsolach...
Halo... To było wiadome od dawna.

Odpowiedz
G Muradin_07

> > No to w sumie musiało kiedyś się okazać że grafika na kompach jest lepsza niż na
> konsolach...
>
> Halo... To było wiadome od dawna.
Oczywiście chodzi ci od Halo: Combat Evolved... bo jak zagrałem w dwójkę to mi mowę odebrało że to max ustawienia. Ale jedynka to fakt miała jak na tamte czasy bardzo fajną grafikę, nawet pamiętam że na starym kompie to miałem problem z ustawieniami...

Odpowiedz
G byverter

> > Xbox 360 to przestarzały crap.
> Hmm. Jeśli nie potrafiłeś przestawić konsoli w inne miejsce to znaczy, że X360 to crap?
?! To Xboksa trzeba ustawiać w specjalnych magicznych miejscach, żeby gry robione pod 30 fps chodziły w 60? Jakie to miejsca?

Odpowiedz
G TobiAlex

byverter może i przestarzały crap, ale zauważ, że różnice nie są aż takie wielkie! A już na pewno nie są warte ceny kompa z kartą DX11, czterordzeniowym prockiem itp. itd. za 3000 zł, gdzie X'a dostaniesz już za 590 zł.

Odpowiedz
G Muradin_07

I tak żeby fajnie grać w sumie bez wymagań sprzętowych to i tak trzeba sobie kupić konsolę... Właśnie tak się zastanawiałem nad X'em ale też dużo przemawia za PS 3 (no choćby Heavy Rain czy Uncharted 2...).

Odpowiedz
Sejo1

Wymagania to ta gra ma...Crysis wymaga mniej mocy, a wygląda lepiej/tak samo, 2 karty w Crossfire 4890 ledwo wyrabiają miejscami(obie karty pracują), ustawienia na max przy DX10. Grafika super, ale wymagania przegięte. Za moment wymagania będą jak jasny gwint, a zabezpieczenia "antypirackie" będą powodowały drgawki nerwowe. Ahh coś czuć, że Piecyki dostają po łbach.

Odpowiedz
G QandQ

>>Die PC-Aufnahmen sind mit DirectX 9 und in 1280x1024-Auflösung gemacht worden.<<

Zabawne, że autor pieprzy coś o DX 11, gdy w oryginale jest napisane WYRAŹNIE o DX 9c. We wspomnianym trybie DX11 gra zapewne wygląda o wiele lepiej.

P.S. Gra wymaga spermiego (którego jeszcze nie ma - to dopiero zabawne!) do DX11, ale z włączoną stetoskopią i z Physx GPU. Na DX11 z full HD wystarczy karta pokroju Radeon HD 5850.

Odpowiedz
G Xjumpaytech

> ?! To Xboksa trzeba ustawiać w specjalnych magicznych miejscach, żeby gry robione pod
> 30 fps chodziły w 60? Jakie to miejsca?
Chłodne, przy ziemi. A i jeśli możesz oglądać TV, to znaczy, że jednak nie potrafiłeś przestawić Xboxa w takie miejsce. Bo telewizja nadaje od 15-25 FPS, więc jeśli widzisz te "30" FPS. To znaczy, że masz spadki i wszystko sprowadza się do pierwszego zdania.

Odpowiedz
Kapistran

Dla mnie te obrazki wyglądają po prostu trochę inaczej ale czy ładniej? to porównanie dla fanatyków "cyferek", jednostek ROP, teselacji i tego typu pustego bełkotu, graczy raczej takie bzdety nie interesują, ważniejsza jest sama gra czyli "mięcho" a platforma sprzętowa ma tu drugorzędne znaczenie.

Odpowiedz
G Pralkosuszarka

> byverter może i przestarzały crap, ale zauważ, że różnice nie są aż takie wielkie! A
> już na pewno nie są warte ceny kompa z kartą DX11, czterordzeniowym prockiem itp. itd.
> za 3000 zł, gdzie X'a dostaniesz już za 590 zł.
Zapomniałeś o "ukrytej" opłacie, np takie metro 2033 na PC to wydatek 100zl a na konsoli 200zl. Gdyby policzyć ile musisz wydać na tytuły + sprzęt to koszta na konsoli i PC byłyby podobne. Na bank taniej jest mieć konsole jeżeli kupujesz jeden tytuł na kilka msc ale jeżeli jesteś ostrym graczem i ilość gier w jakie inwestujesz liczy się w dziesiątkach taniej jest grać na PC.

Odpowiedz
G Neysha

Dla mnie ta różnica jest dośc istotna, gdyż zamierzam pograć sobie za jakiś czas w tę grę. Może grafika nigdy nie była dla mnie najważniejsza, ale to zawsze powód do zadowolenia, że na piecach jakaś gra wygląda lepiej niż gdzie indziej.

Odpowiedz
G Xjumpaytech

> Zapomniałeś o "ukrytej" opłacie, np takie metro 2033 na PC to wydatek 100zl a na konsoli
> 200zl. Gdyby policzyć ile musisz wydać na tytuły + sprzęt to koszta na konsoli i PC byłyby
> podobne. Na bank taniej jest mieć konsole jeżeli kupujesz jeden tytuł na kilka msc ale
> jeżeli jesteś ostrym graczem i ilość gier w jakie inwestujesz liczy się w dziesiątkach
> taniej jest grać na PC.
Już się nie czepiam, że koszt gry jest sporo niższy. Ja jeśli nie kupuję w Pre-Orderze to kupuję gry za 100-150 zł. Ale ok niech będzie ta cena sugerowana. Zakładamy, że x kupił Xboxa 360 5 lat temu i zapłacił 1400 zł i w tym samym momencie y kupił PC'ta za 2000 zł. Oboje kupili przez ten okres 20 gier po cenach sugerowanych. X wyszło 5400 zł, a Y 4000 zł, ale, żeby Y mógł nadal grać w te najlepsze gry musiał znów wydać te 2000 zł, więc wyszło mu 6000 zł. Dlatego nie do końca tak wychodzi. W małym odstępie czasu konsola może nie przynosi "zysku", ale już po paru latach mniej kosztuje "utrzymanie" konsoli niż PC'ta

Odpowiedz
G Mishii

na Xboxie kolory są zdecydowanie żywsze, ale taka już domena konsol (vide porównanie Red Faction na przykład). Bardziej szczegółowe są zdjęcia jednak z pc. Choć żeby pograć przynajmniej z taką grafiką jak na X360 trzeba z dobre 3k zeta z tą grą, kiedy klocka można mieć już za 700 czy 1000 złociszy (chodzi o bundle packi ofc, tak chyba bardziej sie opłaca kupować)

Odpowiedz
G sirufok1987

> > > No to w sumie musiało kiedyś się okazać że grafika na kompach jest lepsza niż
> na
> > konsolach...
> >
> > Halo... To było wiadome od dawna.
>
> Oczywiście chodzi ci od Halo: Combat Evolved... bo jak zagrałem w dwójkę to mi mowę odebrało
> że to max ustawienia. Ale jedynka to fakt miała jak na tamte czasy bardzo fajną grafikę,
> nawet pamiętam że na starym kompie to miałem problem z ustawieniami...
Hehe...;) Słowo "Halo" to był jedynie zwrot;) Nie zrozumiałeś mnie kolego.

Odpowiedz
G Mishii

troche ciężko mi uwierzyć że nie uwierzyłeś że to była prowokacja.

Odpowiedz
Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
Najnowsze
Lubisz nas?