Civilization Network dla Facebooka

Adam Wieczorek
2009/10/22 15:45

Sid Meier ogłosił, że przygotowuje nową odsłonę Civilization. Tym razem gra będzie rozgrywana przez system społecznościowy Facebook.

Sid Meier to legenda wśród twórców gier i guru nieprzeliczonych rzeszy graczy. Twórca serii Civilization nie spoczywa jednak na laurach i rusza do podboju kolejnego medium. Po sukcesie Civilization Revolution na iPhone skierował swą uwagę na serwisy społecznościowe. Najnowsza odsłona jego słynnej gry, zatytułowana Civilization Network będzie rozgrywana przez Facebooka.

Z zapowiedzi wynika, że gracze będą mogli połączyć wysiłki, aby stworzyć wymarzoną cywilizację. Oczywiście będzie można rozwijać nowe technologie i toczyć bitwy. Pojawi się też możliwość obsadzenia krewnymi i znajomymi urzędów państwowych. Do tego dojdzie rozbudowa miast, dbanie o obywateli, szpiegowanie przeciwników i budowanie wraz z przyjaciółmi cudów tego świata. Słowem wszystko za co kochamy serię, tylko w nowych realiach.

GramTV przedstawia:

Najprawdopodobniej gra będzie rozprowadzana za darmo z możliwością rozbudowy przez system mikropłatności. Premiera przewidziana jest na przyszły rok. Fani mogą próbować dostać się do testów gry, które zostaną niedługo ogłoszone na oficjalnej stronie projektu, która znajduje się oczywiście w serwisie Facebook. Czy będzie to kolejna rewolucyjna gra legendarnego twórcy?

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!