Eurocom D900F Phantom i7 - notebook z Core i7 zapowiedziany

Adam Woźny
2009/02/02 12:26
8
0

W ofercie firmy Eurocom pojawił się ultra-mobilny komputer przenośny D900F Phantom i7. Jak wynika z jego nazwy, został wyposażony w procesor Intel Core i7.

D900F Phantom i7 to najnowsza propozycja firmy Eurocom skierowana do entuzjastów komputerów przenośnych. Urządzenie może pochwalić się naprawdę potężną konfiguracją. Eurocom D900F Phantom i7 - notebook z Core i7 zapowiedziany

Zostanie bowiem wyposażone w 17-calowy wyświetlacz LCD (1920 na 1200 lub 1680 na 1050 punktów). Pod jego obudową znajdzie się procesor Intel Core i7 - model 920, 940 lub 965 Extreme Edition, do 8 GB pamięci RAM, dysk twardy o maksymalnej pojemności 1,5 TB (trzy 500-GB HDD) oraz karta graficzna z 1 GB VRAM, czyli GeForce 9800GTX, Quadro FX 3700 lub niezapowiedziany jeszcze układ G280.

Poza tym, w D900F Phantom i7 będzie posiadał kamerę internetowową 1,3 lub 2 megapiksela, nagrywarkę DVD lub Blu-Ray, 12-komorową baterię, czytnik kart pamięci 7-w-1, Wi-Fi, Blutetootha (opcjonalnie), oraz tuner TV i slot ExpressCard.

GramTV przedstawia:

Cena opisywanego komputera przenośnego nie jest jeszcze znana. Jego premiera została zaplanowana na 1 maja tego roku.

Komentarze
8
Usunięty
Usunięty
02/02/2009 21:43

nie na cal kwadratowy tylko na cal długości. Na calu kwadratowym masz 90000 punktów musiałbyś jeszcze policzyć ile cali kwadratowym ma monitor o przekątnej 20 cali.Co do wielkości elementów w systemie trzeba ustawić poprawnie dpi (domyślnie w windowsie zawsze jest 96 co jest absurdem, bo np. monitor 15 cali 1024x768 natywnie ma dpi 85) i dostosować wielkości czcionek ikonek i po sprawie. Jeśli dobrze ustawisz dpi to po przyłożeniu kartki A4 na ekran powinna się idealnie pokrywać z kartką w office, może być tylko problem, bo nie wiem czy windows oferuje płynną zmianę dpiEDYCJA sry pomyliłem na cal długości piksel za pikselem oko widzi z 1m ponad 4tys punktów więc wystarczy przeliczyćOczywiście jak zauważyłeś na ekranie wszystko jest rozmywane, a przy małym kontraście między sąsiednimi pikselami nie odczuwa się pikselozy

Usunięty
Usunięty
02/02/2009 21:26
Dnia 02.02.2009 o 17:25, pendejo napisał:

zdrowe oko z odległości jednego metra jest w stanie spokojnie widzieć 300 punktów na 1 calu, więc jeśli rzeczywiście nie widzisz tych pikseli to może czas na wizytę u okulisty

Możliwe :PChodziło Ci o 1 cal kwadratowy zapewne, bo jakby ktoś źle pomyślał, to wychodzi, że na 20" to widzisz z odległości 1m 6000 punktów zaledwie (czyli bezsens).Ale chciałbym zauważyć, że nawet jak gram w rozdziałce 1280x768pix to w większości gier nie zauważam pikseli jeżeli mam włączony AA x4. Dodatkowo grając często są efekty typu rozmycie ekranu, dynamicznie zmieniające się kolory itp. które maskują piksele.W systemie też używam rozdzielczości 1280x768, może dziwne, ale właśnie w tej rozdzielczości oprócz rozdzielczości natywnej ekranu obraz jest ostry (gdy nastawiłem na 1280x800pix to obraz był nieostry, dziwne, ale tak jest). Używam takiej rozdzielczości nie dla tego, że mam problemy ze wzrokiem, tylko dla rodziców w rozdziałce 1680x1050 wszystko jest za małe w systemie... Mi osobiście nie przeszkadza taka rozdziałka, po prostu kwestia przyzwyczajenia do wielkości ikonek, tekstu itd.

Earendil
Gramowicz
02/02/2009 18:35

Dodatkowo w zimne noce w hotelach może robić za farelkę ;)




Trwa Wczytywanie