Felieton

Clear Sky w USA wycofane z bloków startowych

Zaitsev, 31 sierpnia 2008 13:44 30

Amerykańscy fani FPS-ów już zacierali dłonie na mającego pojawić się w sklepach 5 września S.T.A.L.K.E.R.-a: Clear Sky. Niestety, mały błąd wydawcy może opóźnić premierę gry nawet o 10 dni.

- "Sprawdźmy jeszcze raz. Płyta?" -"Jest" -"Pudełko?" -"Jest" -"Instrukcja?" -"Też" -"No to wio i na przerwę". Pewnie mniej więcej tak wyglądał dialog dwóch pracowników firmy Deep Silver, która jest wydawcą S.T.A.L.K.E.R.: Czyste Niebo. Na czym polegał ich błąd? Okazuje się, ze opakowania przeznaczone na rynek amerykański nie zawierają... kluczy aktywacyjnych. artwork z S.T.A.L.K.E.R.: Czyste Niebo

Sprawa jest o tyle bolesna dla fanów radioaktywnego FPS-a za oceanem, że naprawa tej pomyłki będzie okupiona opóźnieniem premiery. I to o kilka dni - mówi się, że nową datą prequela S.T.A.L.K.E.R.A. będzie 15 września. Uspakajmy przy tym - europejska, a więc i polska, premiera pozostają bez zmian - termin 5 września jest wciąż aktualny.

Podobny problem pojawił się jakiśczas temu przy premierze gry The Club. Wtedy wydawca poszedł na łatwiznę umieszczając na stronie generator, który wysyłał świeży klucz na podany przez użytkownika adres mailowy.

ELEX - poradnik - przetrwanie na Magalanie
Knack II trafił na PS4 - zobacz zwiastun premierowy
Knack 2 - recenzja - może za trzecim razem się uda?
W co zaGRAMy we wrześniu 2017 roku - najciekawsze premiery miesiąca
najnowsze