Poza firewalem: Bez prądu - A Game of Thrones

Hakken
2008/04/15 18:11

W tym tygodniu dział Gry bez prądu zadedykowany jest głównie grom opartym na cyklu Georga R. R. Martina po tytułem Pieśni lodu i ognia. Dziś przypomnimy wam o świetnej grze planszowej, która osadzona jest właśnie w tym magicznym świecie. Jeżeli chcecie się rzucić w wir wojny i polityki, ten tytuł jest dokładnie tym czego szukacie.

Zapraszamy do zapoznania się z A Game of Thrones:Poza firewalem: Bez prądu - A Game of Thrones

A Game of Thrones czyli Gra o Tron jest grą planszową stworzoną przez Christiana T. Petersena, opartą na cyklu książek fantasy: Pieśń Ognia i Lodu autorstwa Georga R. Martina. Seria ta zdobyła sobie ogromną popularność, zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i na całym świecie. Jej autor jest laureatem wielu prestiżowych nagród w dziedzinie literatury fantastycznej a pierwszy tom cyklu, Gra o Tron zdobył w 1996r nagrodę Nebuli. Gra została wydana w 2003 przez Fantasy Flight Games a rok później otrzymała nagrody za Najlepszą Grę Planszową Roku ("Best Boardgame of the Year Origins 2004") i została zwycięzcą "Gamers's Choice Award Origins 2004 ". Warto jest, więc przyjrzeć się tej pozycji dokładniej, zwłaszcza, że ostatnio gry planszowe przeżywają swego rodzaju renesans. Pełen tekst znajdziecie tutaj

Aby gra jednak nie znudziła się zbyt szybko, warto jednak zapoznać się również z dodatkiem pod tytułem Clash of Kings:

Wraz z tym, jak na księgarskim rynku wydawniczym pojawiały się kolejne tomy rewelacyjnej powieści George'a R. R. Martina Gra o Tron, firma Fantasy Flight Games również nie próżnowała, wydając w międzyczasie dwa kolejne dodatki do gry planszowej pod tym samym tytułem. W 2004 roku na targach GenCon zaprezentowano pierwszy z nich, noszący (tak samo jak drugi z tomów powieści) nazwę Clash of Kings, czyli "Starcie Królów". Warto jest przyjrzeć się bliżej tej pozycji, gdyż do naprawdę niezwykle ciekawej i fascynującej rozgrywki podstawowej wersji gry, dodaje ona szereg zupełnie nowych, interesujących elementów, całkowicie zmieniających jej przebieg. Pełen tekst znajdziecie tutaj

GramTV przedstawia:

Komentarze
10
Usunięty
Usunięty
16/04/2008 13:28

kiedys dawno dawno temu podobna gra (jesli nie identyczna ;) ) byla wydawana w polsce pod nazwa Celtyckie Miecze :)gralo sie w nia bardzo sympatycznie

Usunięty
Usunięty
16/04/2008 13:26

A ja dla odmiany polecam książkę - naprawdę znakomita fantasy.

Usunięty
Usunięty
15/04/2008 23:57

Każdy kto mieszka w większym mieście może na własnej skórze przekonać się jaka to świetna gra. Osobiście zapraszam zainteresowanych na forum www.gry-planszowe.pl W odpowiednim wątku na forum można zobaczyć gdzie najbliżej odbywają się cotygodniowe spotkania nad planszą.




Trwa Wczytywanie