Informacje

Wiedźmin na konsole? CD Projekt RED odpowiada

... Domek

W jednym z serwisów społecznościowych pojawiły się informacje wskazujące na to, że wbrew zapowiedziom CD Projekt RED trwają prace nad konsolową wersją Wiedźmina. O komentarz do tej wiadomości poprosiliśmy przedstawiciela developera.

Serwis Gry-online opublikował dzisiaj przedpołudniem informację, że w portalu Goldenline pojawił się profil jednego z pracowników Reda. Tam zaś, w sekcji "Obowiązki" pan Tomasz Jonarski bez mrugnięcia okiem wpisał: "Praca przy tworzeniu technologii do gry Wiedźmin na konsole nowej generacji: Xbox360 i PlayStation 3". Fakt, o wersjach konsolowych mówiło się już od jakiegoś czasu, zresztą taki krok wydawał się dla twórców Wiedźmina całkiem logiczny, ale oficjalnie i wprost nie było dotąd nic wiadomo. Co więcej, na wczorajszej konferencji CD Projektu wyraźnie podkreślano, że nie ma w planach robienia konwersji przygód Geralta na konsole nowej generacji. O komentarz poprosiliśmy Łukasza Macha, Menadżera ds. PR z CD Projekt RED.

"Informacje na temat konsolowej edycji Wiedźmina są mocno przesadzone. Faktem jest oczywiście, że poszukujemy ludzi znających się na konsolach (szczególnie programistów), na naszej stronie umieściliśmy nawet ogłoszenie w tej sprawie. - powiedział Łukasz Mach. - Mamy też różne pomysły wykorzystania potencjału konsol, ale nic nie zostało jeszcze oficjalnie potwierdzone. Na nasz wzrost zainteresowania konsolami wpłynęło też połączenie CD Projekt i Metropolis Software, które ma wpływ również na pracę RED’a (wymiana doświadczeń developerskich, w przyszłości pewnie współpraca zespołów z dwóch firm). Podsumowując, zdecydowanie myślimy o tym by tworzyć coś w przyszłości na konsole, ale w tej chwili nawet wewnętrznie niczego jeszcze ostatecznie nie potwierdziliśmy".

Wiedźmin - obrazek 1
Wiedźmin

Dobrze przyjęty przez graczy i krytyków na całym świecie Wiedźmin zdawał się mieć dotychczas zaledwie jedną poważną wadę - spore ograniczenie kręgu potencjalnych odbiorców przez koncentrację na jednej platformie sprzętowej. Teraz zapowiada się powoli na to, że sytuacja może ulec zmianie, a jeżeli potwierdzą się doniesienia, Wiedźmin stanie przed szansą odniesienia jeszcze większego sukcesu. Trzymamy kciuki! Również za to, by na wersje konsolowe nie przyszło nam czekać kolejnych pięciu lat. ;)

Najnowsze
Lubisz nas?