Guillemot nakłania do obniżenia ceny PS3

pepsi
2007/05/21 10:33
25
0

Szef Ubisoftu, Yves Guillemot, stwierdził, że Sony musi zmniejszyć cenę PlayStation 3, by zniwelować straty, związane z dystrybucją konsoli. Zdradził też, że jego firma planuje wydać na terenie Europy grę, będącą exclusivem dla PS3.

Podczas swej przemowy na Reuters Global Technology, Media and Telecoms Summit w Nowym Jorku, Guillemot powiedział: "Sony na pewno będzie miało inny udział w rynku... mniejszy, niż wcześniej". Dodał też, że japoński gigant koniecznie musi zmniejszyć cenę nowej konsoli, nie pokusił się jednak o wskazanie konkretnej kwoty.

Opinia ta ma swoje uzasadnienie. Wystarczy spojrzeć na kwietniowy raport NPD Group, dotyczący sprzedaży konsol, o którym informowaliśmy kilka dni temu. PS3 nie dość, że przegrywa ze swoim naturalnym rywalem, Xboksem 360 (nie wspominając już o Wii), to na dodatek konsolę Sony wyprzedza też taka "potęga", jak GBA. A jeszcze tak niedawno PlayStation 2 królowało nad wszelką konkurencją...

GramTV przedstawia:

Wracając do teraźniejszości, Guillemot zadeklarował także, że Ubisoft planuje wydać w Europie exclusive'a dla PS3. Nie zdradził jednak żadnych szczegółów odnośnie wspomnianej produkcji. Spekuluje się, że czegoś więcej dowiemy się na zbliżających się 'Ubidays' w Paryżu.

Komentarze
25
reykan
Gramowicz
09/08/2007 23:57

Według mnie najlepszym pomysłem byłoby wycofanie obu wersji konsoli i wprowadzenie trochę innych. Jedna nadal osługiwała by format Blue Ray, a druga miałaby podobne rozwiązania jak przy sprzęcie Microsoftu.

Geglash
Gramowicz
09/08/2007 23:54
Dnia 21.05.2007 o 16:02, PtaQ15 napisał:

> Lecz co na to ci, którzy już zakupili PS3 (lol pseudo-rym)? Oczywiście ja do nich nie należę > :D A PS3 i tak nie kupię nawet jakby było tańsze od X360 :) oczywiście jak można wydawać 2500zł na coś co jest nie warte nawet połowy tej sumy.

Ciii... Bo zaraz przyjdzie mr. Xkupa pseudonim "27 wzwyż" i nam zrobi z "gimnazjum" salę tortur *rotflmao* :D

PtaQ15
Gramowicz
23/05/2007 14:43
Dnia 21.05.2007 o 16:39, mikolajmix napisał:

> > Lecz co na to ci, którzy już zakupili PS3 (lol pseudo-rym)? Oczywiście ja do nich nie > należę > > :D A PS3 i tak nie kupię nawet jakby było tańsze od X360 :) > oczywiście jak można wydawać 2500zł na coś co jest nie warte nawet połowy tej sumy. to miał być żart??? wiesz wogole co znajduję sie w PS3...cena w porównaniu z osiągami konsoli jest dobra !No ale cóż 2,6k to sporo pieniędzy:za jakość sie płaci.

Ach tak! to cze gościu odpowiedzialny za ps3 podał się do dymisji:D Hehe nawet Sony potrafi się przysnac do nieduanego ps3:)

HiddenNick
Gramowicz
21/05/2007 23:07

U nas ta konsola jest droższa od iXa o prawie 1k zł a grafika nie prezentuje się jak narazie wcale lepiej... Biblioteka gier też nie jest większa, a usługa online jakoś nie poraża. PS3 powinno być tylko trochę droższe od Xbox360 żeby zaczęło się dobrze sprzedawać.

Cmq
Gramowicz
21/05/2007 22:57
Dnia 21.05.2007 o 21:36, Marek Madejski napisał:

2500 zł za samą konsolę

Ma tanieć, poza tym już kosztuje 2300 :P.>(która służy tylko do grania)Nie tylko. A jeśli nawet, to do JAKIEGO grania...

Dnia 21.05.2007 o 21:36, Marek Madejski napisał:

wolałbym kupić lepszego kompa...

Z tym "lepszego" to bym się kłócił. Bardzo ogólnikowe pojęcie te "lepsze" trzeba przyznać :P.

Trang_Oul
Gramowicz
21/05/2007 21:36

2500 zł za samą konsolę (która służy tylko do grania) + gry po 150-200zł... wolałbym kupić lepszego kompa...

Wiesniakoo
Gramowicz
21/05/2007 19:37

Ma rację chłopok! Piwa mu dać! :-) A tak serio: ZMNIEJSZCIE CENĘ PS3 I PSP! Dziękuję za wysłuchanie...

Gol_Galad
Gramowicz
21/05/2007 17:35

Gdyby wypuścili nowego God of War na PS3 , lub ten "tajny tytuł" od Ubisoftu to może by sytuacja znaczaco się poprawiła :P

Honou
Gramowicz
21/05/2007 16:39
Dnia 21.05.2007 o 16:02, PtaQ15 napisał:

> Lecz co na to ci, którzy już zakupili PS3 (lol pseudo-rym)? Oczywiście ja do nich nie należę > :D A PS3 i tak nie kupię nawet jakby było tańsze od X360 :) oczywiście jak można wydawać 2500zł na coś co jest nie warte nawet połowy tej sumy.

to miał być żart??? wiesz wogole co znajduję sie w PS3...cena w porównaniu z osiągami konsoli jest dobra !No ale cóż 2,6k to sporo pieniędzy:za jakość sie płaci.

PtaQ15
Gramowicz
21/05/2007 16:02
Dnia 21.05.2007 o 15:47, Geglash napisał:

Lecz co na to ci, którzy już zakupili PS3 (lol pseudo-rym)? Oczywiście ja do nich nie należę :D A PS3 i tak nie kupię nawet jakby było tańsze od X360 :)

oczywiście jak można wydawać 2500zł na coś co jest nie warte nawet połowy tej sumy.

Geglash
Gramowicz
21/05/2007 15:47

Lecz co na to ci, którzy już zakupili PS3 (lol pseudo-rym)? Oczywiście ja do nich nie należę :D A PS3 i tak nie kupię nawet jakby było tańsze od X360 :)

PioTRaS
Gramowicz
21/05/2007 14:18

wyjdzie FF, MGS to sprzedaż wzrośnie i to wielokrotnie, w szczególności te tytuły mogą uratować tyłek Sony

Word_up
Gramowicz
21/05/2007 14:02

Heh exclusive''a dla PS3? Wolne żarty:P, jak sony nic nie zrobi aby zwiększyć sprzedaż to za miesiąc usłyszymy...exclusive''a dla X360...

Grzech
Gramowicz
21/05/2007 13:50

Sony ze swoimi stratami raczej nie pozwoli sobie na znaczną obniżkę cen, przy tak nadszarpniętym budżecie firmy. Może niech obniżą ceny innych produktów żeby zniwelować straty? fe: kino domowe czy ceny kamer - na to mogą sobie pozwolić. Ich marketingowcy chyba się powoli zaczynają obawiać o posadę, jak nie - to chyba powinni zacząć :P

shinian
Gramowicz
21/05/2007 12:32
Dnia 21.05.2007 o 12:18, PioTRaS napisał:

Exclusive na PS3 będą ale od 2008 roku, X-boxa też nie miał zbyt wiele ciekawych gier w pierwszym jego roku.

Czy ja wiem, świetnie bawiłem się przy GRAW1 (średnia metacritics 80/100) , Perfect Dark Zero (81/100) i DoA IV (85/100) i Kameo (79/100) . Do tego dochodzi jeszcze PGR3 w którego nie grałem a który zebrał średnią z recenzji 88/100.

PioTRaS
Gramowicz
21/05/2007 12:18

Exclusive na PS3 będą ale od 2008 roku, X-boxa też nie miał zbyt wiele ciekawych gier w pierwszym jego roku.

Renchar
Gramowicz
21/05/2007 12:10

Dobrze myślą obniżyć cenę hehe

pepsi
Redaktor
21/05/2007 12:01

CockS ---> dlatego właśnie najlepiej Sony zrobiłoby, gdyby obniżyło koszty produkcji :)

canbebetter
Gramowicz
21/05/2007 11:55

Obniżka ceny nie za bardzo może pomóc aczkolwiek trochę. Chodzi głównie o gry. Gdyby PS3 miała jakieś Exclusive''y, to warto było by za nią zapłacić tyle ile kosztuje. Obecnie nawet jakby kosztowała tyle co Xbox 360, to i tak ktoś by się na Xa zdecydował - dlaczego ? Ano dlatego, że więcej GIER na niego jest i to ... DOBRYCH gier.GRY GRY GRY. Trzeba sypnać troche kasy dla producentów i załatwić sobie exclusivy :)

Piter_Fersin
Gramowicz
21/05/2007 11:51

bardzo prosto obnizka ceny =zwiekszenie sprzedazy konsol=zwiekszenie sprzedazy gier=kasa za gry dla sonybo kazda firma robiąca gry płaci sony jakas tam czesc z kazdej sprzedanje gry

PioTRaS
Gramowicz
21/05/2007 11:44
Dnia 21.05.2007 o 11:33, shinian napisał:

"Szef Ubisoftu, Yves Guillemot, stwierdził, że Sony musi zmniejszyć cenę PlayStation 3, by zniwelować straty, związane z dystrybucją konsoli" Jeżeli Sony dopłaca do każdej wyprodukowanej konsoli, to w jaki sposób obniżka ceny może zniwelować straty firmy?:P

Zarabia się na grach a nie konsolach, chodzi o to aby sprzedać jak najwięcej konsol, a potem zarabiać na grach. Cena nie może być za niska bo wtedy firma zbankrutuje wcześniej niż zacznie zarabiać na grach. Myśle że obniżka o 100 euro wystarczyłaby aby skusić więcej osób, ale i tak podstawą są gry, których aktualnie nie ma na ps3. Jakby były dobre gierki to i w tej cenie zeszłoby kilka razy więcej konsol.

CockS
Gramowicz
21/05/2007 11:38
Dnia 21.05.2007 o 11:33, shinian napisał:

"Szef Ubisoftu, Yves Guillemot, stwierdził, że Sony musi zmniejszyć cenę PlayStation 3, by zniwelować straty, związane z dystrybucją konsoli" Jeżeli Sony dopłaca do każdej wyprodukowanej konsoli, to w jaki sposób obniżka ceny może zniwelować straty firmy?:P

No ciekawy paradoks wynikł, choć cena PS3 mogła by być niższa bo jak dla mnie to "lekka" przesada

shinian
Gramowicz
21/05/2007 11:33

"Szef Ubisoftu, Yves Guillemot, stwierdził, że Sony musi zmniejszyć cenę PlayStation 3, by zniwelować straty, związane z dystrybucją konsoli"Jeżeli Sony dopłaca do każdej wyprodukowanej konsoli, to w jaki sposób obniżka ceny może zniwelować straty firmy?:P

Wynmacher
Gramowicz
21/05/2007 11:04

No owszem obniżka by się przydała, choć biorąc pod uwagę to co w PS3 jest to te 600$ to i tak nie jest tak okropnie dużo.

Krastor
Gramowicz
21/05/2007 10:59

no właśnie , sony przesadza ze swoimi cenami