TOXIKK

Producent: Reakktor Studios Wydawca: Brak Premiera: 22.1.2015 Gatunek: akcja, online, strzelanka Wersja językowa: EN Wydania tej gry: TOXIKK (edycja premierowa), TOXIKK (Stalowa Seria), TOXIKK - wersja cyfrowa (edycja premierowa)

TOXIKK to pierwszoosobowa strzelanka sieciowa na PC, która czerpie garściami z klasycznych przedstawicieli tego gatunku i nie wprowadza rozwiązań znanych ze współczesnych FPS-ów, takich jak system osłon czy automatyczna regeneracja zdrowia.


Opisywana produkcja stawia nacisk na dynamiczną akcję z udziałem graczy z całego świata, którzy mogą rywalizować między sobą na wielu zróżnicowanych mapach (Classics dla 8 użytkowników i Massive dla 16 osób) przy pomocy standardowego uzbrojenia (każdy z dziewięciu karabinów posiada dwa tryby strzału).


Autorzy gry TOXIKK postanowili oddać do dyspozycji mechanikę rozgrywki, która przypomina shootery wydawane w 1999 roku. Nie brakuje więc podwójnych skoków czy możliwości biegania z nadludzką prędkością. Kluczem do sukcesu jest ciągłe pozostawanie w ruchu, zręczność i refleks – liczą się tylko umiejętności gracza.


TOXIKK oferuje również narzędzia do tworzenia nowej zawartości przez graczy, którzy pomogą przygotowywać między innymi nowe mapy. Gra umożliwia sterowanie wyłącznie za pomocą klawiatury i myszki.