GRAM.PL ENCYKLOPEDIA GIER The Spectrum Retreat

The Spectrum Retreat

Producent: Dan Smith Studios

Wydawca: Brak

Premiera: 13.07.2018

Gatunek: akcja przygodowa logiczna

Wersja językowa: EN

The Spectrum Retreat to gra logiczna autorstwa jednoosobowego Dan Smith Studios, która ukazała się na PC oraz konsolach Xbox One, PlayStation 4 i Switch. Wspomniany autor za prototyp opisywanej produkcji w 2016 otrzymał nagrodę BAFTA Young Game Designers.

Teatrem działań gracza w The Spectrum Retreat jest hotel The Penrose. Zabawę rozpoczynamy od pobudki. Kierowana przez nas postać niczego nie pamięta, a chcąc poznać swoje wspomnienia, będzie musiała odkryć tajemnicze skrywane przez budynek, w którym toczy się akcja opisywanej produkcji. Celem rozgrywki jest oczywiście znalezienie drogi ucieczki.

The Spectrum Retreat wielokrotnie zmusi gracza do wytężenia szarych komórek. Zagadki logiczne są tutaj oparte na manipulowaniu kolorami. Zmieniając barwy zrobimy użytek z nowoczesnego gadżetu, dzięki któremu rozwiążemy kolejne, coraz trudniejsze łamigłówki i odblokujemy dostęp do kolejnych fragmentów hotelu.

Grafika w The Spectrum Retreat jest trójwymiarowa. Nie doświadczymy tu fajerwerków graficznych, ale będziemy mogli podziwiać starannie wykonanie lokacje.

system operacyjny WIndows 10, procesor AMD FX 6300 3,5 GHz lub Intel Core i3 lub nowszy, 4 GB RAM, karta graficzna AMD Radeon RX 550 lub Nvidia Geforce GTX 750 Ti, DirectX 11, 8 GB wolnego miejsca na dysku twardym