The Raven Remastered

Producent: KING Art Games Wydawca: Brak Premiera: 13.3.2018 Gatunek: przygodowa Wersja językowa: EN Wydania tej gry: The Raven Remastered (edycja premierowa), The Raven Remastered - wersja cyfrowa (edycja premierowa)

The Raven Remastered to nowe, ulepszone wydanie przygodówki z 2013 roku, która pod nazwą The Raven - Legacy of a Master Thief ukazała się na Xboksie 360, PlayStation 3 oraz PC. Remaster zadebiutował natomiast na komputerach osobistych oraz PlayStation 4 i Xboksie One.


Historia przygotowana na potrzeby The Raven Remastered zaczyna się w 1960 roku w Paryżu, gdzie złapany zostaje - dotychczas nieuchwytny – przestępca znany jako Raven, który po popełnieniu zbrodni zostawia na miejscu zdarzenia krucze pióro. Mimo iż młody detektyw Nicolas Legrand zdołał rozprawić się ze złodziejem, cztery lata później z Muzeum Brytyjskiego w Londynie znika Eyes of the Spinx, a nieopodal niego policjanci natykają się na pióro. Zadaniem gracza jest sprawdzenie, czy obie sprawy łączą się ze sobą w jakikolwiek sposób.


The Raven Remastered może pochwalić się udoskonaloną oprawą graficzną w stosunku do oryginału, a także poprawionym interfejsem użytkownika. Wprowadzone zmiany sprawiły, że gra prezentuje się tak, jakby pierwotnie została stworzona z myślą o Xboksie One, PlayStation 4 oraz nowoczesnych PC.

The Raven Remastered