GRAM.PL ENCYKLOPEDIA GIER Immortal: Unchained

Immortal: Unchained

Producent: Toadman Interactive

Wydawca: Brak

Premiera: 07.09.2018

Gatunek: akcja, RPG

Wersja językowa: EN

Immortal: Unchained to gra akcji z elementami RPG wydana przez Game Odyssey Limited na PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4. Za stworzenie produkcji odpowiada studio Toadman Interactive, które inspirowało się Dark Souls autorstwa From Software.

W pracach nad scenariuszem udział wzięli przede wszystkim tacy pisarze, jak: Anne Toole (Wiedźmin) i Adrian Vershininin (Killzone: Shadow Fall, Battlefield 1), którzy zdecydowali się na osadzenie fabuły Immortal: Unchained w futurystycznych klimatach fantasy. To właśnie tam pokierujemy losami bohatera stanowiącego "żywą broń" w walce z hordami przeciwników. Celem naszego protagonisty będzie powstrzymanie nadchodzącego kataklizmu i uratowanie wszystkich światów.

Immortal: Unchained śmiało można określić mianem strzelanki TPP, gdyż to właśnie przy użyciu rozmaitych karabinów czy innych rodzajów broni palnej rozprawiamy się z kolejnymi wrogami, a broń biała stanowi jedynie dodatkowy element wyposażenia, z którego korzystamy znacznie rzadziej. Mimo wszystko autorzy wielokrotnie odwołują się do Dark Souls za sprawą licznych mechanizmów rozgrywki. Gra nie posiada opcji pauzy; nieobecna jest również mini-mapa, a poszczególne lokacje odkrywamy na własną rękę, ginąc wielokrotnie z rąk napotkanych przeciwników.

Immortal: Unchained zmusza do wielokrotnego przechodzenia tych samych etapów ze względu na błędy popełnione przez gracza, który musi nauczyć się rozkładu pomieszczeń i umiejscowienia wrogów by mieć szanse na przetrwanie. Gra przypomina Dark Souls również pod innymi względami. Przykładowo w grze mamy tylko jedną szansę na odzyskanie zdobytych punktów doświadczenia, które pozyskujemy z zabitych przeciwników, ale przepadają one w momencie zgonu naszej postaci.

konsola PlayStation 4