Immortal: Unchained

Producent: Toadman Interactive Wydawca: Brak Premiera: 7.9.2018 Gatunek: akcja, RPG Wersja językowa: EN Wydania tej gry: Immortal: Unchained (edycja premierowa)

Immortal: Unchained to RPG akcji należące do gatunku souls-like, czyli produkcji inspirowanych kultową serią Dark Souls od From Software. Za stworzenie opisywanego dzieła odpowiada studio Toadman Interactive, a jego wydaniem zajęła się firma Game Odyssey Limited.


Immortal: Unchained rozgrywa się w futurystycznych światach fantasy wypełnionych licznymi przeciwnikami. Gracze wcielają się w postać "żywej broni", która została wypuszczona z więzienia, by powstrzymać źródło kataklizmu zagrażającemu istnieniu wszystkich światów. W pracach nad scenariuszem udział wzięli między innymi tacy autorzy, jak: Anne Toole (Wiedźmin) i Adrian Vershininin (Killzone: Shadow Fall, Battlefield 1).


Choć twórcy Immortal: Unchained wzorowali się na Dark Souls, tym razem nie walczymy bronią białą (stanowi ona jedynie dodatkowy element wyposażenia w naszym ekwipunku), ale przy wykorzystaniu rozmaitych karabinów czy pistoletów, które służą nam do pokonywania szeregowych wrogów oraz wymagających bossów. Nie oznacza to jednak, że gra nie oferuje walki wręcz – ta jest obecna, ale rozprawienie się z intruzami w ten sposób okazuje się znacznie trudniejsze niż przy użyciu broni palnej.


Immortal: Unchained charakteryzuje się wysokim poziomem trudności. W grze nie znajdziemy mapy ani bezpośrednich wskazówek, co oznacza, że poszczególne lokacje musimy odkrywać na własną rękę. Za pokonywanie wrogów otrzymujemy punkty doświadczenia (dzięki nim rozwijamy postać i ulepszamy wyposażenie), ale tracimy je w momencie śmierci bohatera i mamy tylko jedną szansę na ich odzyskanie w miejscu zgonu.

Immortal: Unchained