Get Even

Producent: The Farm 51

Wydawca: Cenega Poland

Premiera: 26.05.2017

Gatunek: akcja

Wersja językowa: angielska, w całości po polsku, brak danych

PEGI: Od 16 lat

Get Even to pierwszoosobowa gra akcji wydana na PC oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Za stworzenie produkcji odpowiada The Farm 51, a wydaniem zajęła się firma Bandai Namco. Kompozytorem ścieżki dźwiękowej do tytułu jest znany twórca, Olivier Deriviere (Remember Me oraz Assassins Creed IV: Freedom Cry).

Założenia scenariusza przedstawionego w Get Even wyglądają następująco: Cole Black budzi się w starym i opuszczonym szpitalu psychiatrycznym. Nie pamięta, co się wydarzyło. Wie jedynie, że próbował ratować pewną dziewczynę, która miała przytwierdzony do ciała ładunek wybuchowy. Główny protagonista posiada jednak urządzenie do odtwarzania ludzkich wspomnień, które pozwoli mu odkryć własną przeszłość. Nie będzie to jednak łatwe, bo na drodze stanie mu pewien osobnik śledzący każdy ruch naszego bohatera.

Get Even przedstawia kolejne meandry fabuły dzięki rozbudowanym dialogom, w których często zaciera się granica między światem realnym, a nierzeczywistym. Oprócz przeprowadzania rozmów z postaciami niezależnymi, w trakcie zabawy eksplorujemy kolejne lokacje, zbieramy wskazówki i rozprawiamy się z wrogami.

Oprawa wizualna w grze Get Even została wykonana przy użyciu technologii fotogrametrii, która pozwala na skanowanie obiektów rzeczywistych i umieszczanie ich w wirtualnym świecie. Takie rozwiązanie pojawiło się już wcześniej, np. w polskim Zaginięciu Ethana Cartera.

system operacyjny Windows 7, Windows 8 (8.10 lub Windows 10 (64 bit), procesor Intel CPU Core i5-2500K 3,3 GHz lub AMD CPU Phenom II X4 940, 8 GB RAM, karta graficzna Nvidia GPU GeForce GTX 660 lub AMD GPU Radeon HD 7870, DirectX 11, 40 GB wolnego miejsca na dysku twardym, karta dźwiękowa zgodna z DirectX