Get Even

Producent: The Farm 51

Wydawca: Cenega Poland

Premiera: 26.05.2017

Gatunek: akcja

Wersja językowa: , PL/EN

Get Even to pierwszoosobowy dreszczowiec na PC oraz konsole Xbox One i PlayStation 4 od polskiego studia The Farm 51 i firmy Bandai Namco. Twórcy opisywanej produkcji zatrudnili znanego kompozytora, Oliviera Deriviere, który wcześniej przygotował soundtrack do Remember Me i Assassins Creed IV: Freedom Cry.

W grze Get Even wcielamy się w postać Cole''a Blacka. Głównego bohatera poznajemy, kiedy budzi się w starym i opuszczonym szpitalu psychiatrycznym. Ciężko mu przywołać jakiekolwiek wydarzenia z przeszłości. Pamięta jedynie, że wcześniej starał się uratować młodą dziewczynę z ładunkiem wybuchowym przytwierdzonym do ciała. Mężczyzna, wykorzystując urządzenie do odtwarzania ludzkich wspomnień, stara się znaleźć odpowiedzi na kluczowe pytania. Drogę do celu utrudnia mu jednak tajemniczy Red, który śledzi działania naszego protagonisty.

Get Even oferuje nie tylko angażującą fabułę, którą poznajemy rozmawiając z napotkanymi postaciami, ale także zmusza do dogłębnej eksploracji wirtualnego świata, gdzie bohater musi stawić czoła rozmaitym przeciwnikom i znaleźć liczne wskazówki, by poznać kolejne wątki opowieści.

Autorzy gry Get Even wykorzystali technologię fotogrametrii, skanując prawdziwe lokacje i postacie w trójwymiarze, a następnie przenosząc je do swojego dzieła. W ten sposób udało im się przygotować realistyczną grafikę.

system operacyjny Windows 7, Windows 8 (8.10 lub Windows 10 (64 bit), procesor Intel CPU Core i5-2500K 3,3 GHz lub AMD CPU Phenom II X4 940, 8 GB RAM, karta graficzna Nvidia GPU GeForce GTX 660 lub AMD GPU Radeon HD 7870, DirectX 11, 40 GB wolnego miejsca na dysku twardym, karta dźwiękowa zgodna z DirectX