Candleman: The Complete Journey

Producent: Spotlightor Interactive Wydawca: Brak Premiera: 31.1.2018 Gatunek: akcja, przygodowa, RPG, platformowa Wersja językowa: PL KINOWA Wydania tej gry: Candleman: The Complete Journey (edycja premierowa)

Candleman: The Complete Journey to pecetowa wersja udanej platformówki, która pod tytułem Candle ukazała się w 2017 roku na konsoli Xbox One.


Mamy tutaj do czynienia z klasycznym przedstawicielem gatunku oferującym jednocześnie nowe rozwiązania. Rozgrywka ukazana jest z perspektywy trzeciej osoby, a podczas zabawy kierujemy tajemniczym bohaterem wyposażonym w niewielką świecę. Pozwala ona mu oświetlić drogę, ale jedynie przez kilka sekund, co znacząco utrudnia eksplorację, ale i umożliwia eksplorację świata małymi krokami.


Candleman: The Complete Journey jest grą, w której musimy nie tylko iść przed siebie, by wydostać się z krainy, gdzie toczy się akcja, lecz jednocześnie uważać na liczne pułapki i rozwiązywać mniej lub bardziej skomplikowane zagadki logiczne. Celem zabawy jest dotarcie do światła widocznego na horyzoncie.