BUTCHER

Producent: Transhuman Design Wydawca: Brak Premiera: 5.10.2016 Gatunek: akcja Wersja językowa: EN Wydania tej gry: BUTCHER (edycja premierowa)

BUTCHER jest dwuwymiarowa strzelanką od polskiego studia Transhuman Design, która oddaje hołd klasycznym przedstawicielom gatunku z lat 90-tych ubiegłego stulecia.


Gracz wciela się w cyborga, którego misja polega na rozprawieniu się ze wszystkimi napotkanymi przeciwnikami. BUTCHER nawiązuje między innymi do kultowego DOOM-a, gdzie również nasze zadanie ograniczało się do masowej eksterminacji wrogów. Arsenał broni obejmuje wiele narzędzi, takich jak np. piła łańcuchowa, dwururka czy granatnik, a dodatkową atrakcją jest fakt, że nieprzyjaciół można wysłać na tamten świat przy użyciu wielu różnorodnych metod (nie bez powodu na planszach rozmieszczono na przykład haki).


Sterowanie w grze BUTCHER jest bardzo proste do opanowania, ale mimo to gra jest niesamowicie wymagająca. Nie bez powodu autorzy reklamują swoje dzieło sloganem "najłatwiejszy poziom trudności to HARD". Dlatego też w trakcie zabawy postać kierowna przez użytkownika ginie wielokrotnie – wpada do lawy czy też zostaje rozszarpana przez zwierzęta.


BUTCHER może pochwalić się nie tylko brutalną rozgrywką, ale i klimatyczną oprawą graficzną, która budzi skojarzenia z produkcjami wydawanymi wiele lat temu na pierwszych konsolach czy też komputerach osobistych.