TOP 10 gier niezależnych z Xbox Game Pass. W te indyki po prostu trzeba zagrać

Mikołaj Ciesielski
2023/08/06 10:00
0
0

Usługa Microsoftu jest pełna fantastycznych gier niezależnych, dlatego postanowiliśmy dziesięć perełek, obok których nie można przejść obojętnie.

TOP 10 gier niezależnych z Xbox Game Pass. W te indyki po prostu trzeba zagrać

Jakiś czas temu przedstawiliśmy Wam TOP 10 gier z otwartym światem dostępnych w Xbox Game Pass. Dzisiaj natomiast przedstawiamy ranking, który powinien zainteresować wszystkich miłośników produkcji niezależnych. Usługa Microsoftu nie może narzekać na brak „indyków”. Część z nich nie jest oczywiście zbyt interesująca, ale wiele tytułów, którymi mogą cieszyć się abonenci amerykańskiej firmy, prezentuje naprawdę wysoki poziom, a niektóre z nich są w stanie dostarczyć dziesiątki godzin świetnej zabawy.

Dlatego też postanowiliśmy dokładnie przejrzeć bibliotekę Xbox Game Pass i wybrać 10 najlepszych gier niezależnych dostępnych w usłudze Microsoftu. Niewykluczone, że o części wybranych przez nas tytułów słyszeliście już sporo, ale być może o istnieniu niektórych dowiecie się dopiero teraz. Jedno jest pewne – na naszej liście znajdziecie same fantastyczne produkcje, obok których żaden gracz nie powinien przechodzić obojętnie. Jesteście gotowi?

UWAGA – wybrane przez nas produkcje zostały uporządkowane w sposób alfabetyczny. Nie sugerujcie się więc pozycją danego tytułu na liście. Każda gra znajdującą się w zestawieniu jest naszym zdaniem równie interesująca. ;)

Dead Cells

Nasze zestawienie otwiera produkcja, której raczej nie trzeba nikomu przedstawiać. Dead Cells jest bowiem jedną z najlepszych gier niezależnych ostatnich lat i jednym z najlepszych „rogalików” dostępnych na rynku. Niedawno dowiedzieliśmy się, że sprzedaż wspomnianej produkcji studia Motion Twin przekroczyła 10 milionów egzemplarzy, co pokazuje, że tytuł ten cieszy się ogromną, ale co najważniejsze, w pełni zasłużoną popularnością. A jakby tego było mało, to twórcy nieustannie wspierają i rozwijają swoje dzieło.

Z pewnością zastanawiacie się, dlaczego w ogóle warto zainteresować się Dead Cells. Spokojnie, już spieszymy z odpowiedzią. Produkcja studia Motion Twin może pochwalić się przede wszystkim świetnym i satysfakcjonującym systemem walki. Na graczy czeka natomiast masa broni i gadżetów, które urozmaicają rozgrywkę i sprawiają, że każde podejście różni się od poprzedniego. Nie można zapominać także o różnego rodzaju sekretach zachęcających do eksploracji. Dołóżmy do tego miłą dla oka oprawę wizualną, a otrzymamy grę niemal idealną.

  • Data premiery: 7 sierpnia 2018 r.
  • Platformy: konsole Xbox, PC, chmura.

Death’s Door

Na kolejnym miejscu w naszym zestawieniu znalazło się Death’s Door, o którym również mogliście słyszeć, ponieważ o produkcji było całkiem głośno w momencie jej premiery. Najnowsze dzieło studia Acid Nerve – które na swoim koncie ma również całkiem niezłe Titan Souls – jest grą akcji z widokiem izometrycznym, w której wykorzystano również elementy z kilku innych gatunków, w tym m.in. RPG czy metroidvania. Niech tylko nie zwiedzie Was urocza i nieco bajkowa oprawa wizualna, ponieważ tytuł momentami potrafi dać kość i w żadnym wypadku nie jest to wada.

GramTV przedstawia:

Głównym elementem rozgrywki jest bowiem walka i choć większość przeciwników po krótkim czasie nie powinna sprawiać Wam większych problemów, to już w starciach z bossami trzeba wykazać się nie tylko zręcznością, ale również odpowiednią taktyką dobraną do danego oponenta. Death’s Door może się także pochwalić naprawdę udaną historią oraz satysfakcjonującą i wciągającą eksploracją urozmaiconą różnego rodzaju zagadkami. Przygodę umila natomiast świetna oprawa audio, która w połączeniu z oprawą graficzną sprawia, że od produkcji studia Acid Nerve trudno jest się oderwać.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!