Nie tylko Batman, czyli herosi z DC, którzy powinni mieć swoją grę - ranking TOP 10

Mateusz Mucharzewski
2024/01/27 12:00
3
1

Gier o superbohaterach powstaje coraz więcej. Są jednak tacy, po których jeszcze nikt nie sięgnął. Jest w nich jednak potencjał.

Batman czy Spider-Man to superbohaterowie, którzy od dawna mają swoje świetne gry. Wiemy też, że powstają nowe rzeczy z innymi - Iron Man, Czarna Pantera czy Wonder Woman. Na tym jednak nie koniec ciekawych herosów, którzy mogliby otrzymać własne gry wideo.

Aby nie mieszać systemów walutowych postanowiłem skupić się tylko na uniwersum DC Comics. Nie ma tam może aż tylu znanych bohaterów jak u Marvela, ale i tak udało się znaleźć dziesiątkę interesujących postaci. Niektóre wybory mogą być mało oczywiste, ale mam nadzieję, że moje argumenty przekonają Was.

A Wy, jakich bohaterów z DC chcielibyście zobaczyć w grze wideo?

Aquaman

Zaczynamy od obecnie jednej z topowych postaci z uniwersum DC. Duża w tym zasługa filmów. Jason Momoa okazał się świetnie dobrany do tej postaci, dzięki czemu zdobył sporą popularność. Oczywiście najnowszy film wielkim przebojem nie jest, ale to też kwestia pewnego zmęczenia superbohaterami. Mimo wszystko dobra gra mogłaby znaleźć duże grono odbiorców. Na pewno jej siłą byłby świat - podwodne miasta oraz tropikalne wyspy. Odtworzenie oceanu może być problematyczne, ale jeśli jakieś studio rozwiąże tę kwestię to może wyjść z tego spektakularne AAA. Szczerze mówiąc wolałbym taką grę od Monolith Productions niż Wonder Woman.

Nie tylko Batman, czyli herosi z DC, którzy powinni mieć swoją grę - ranking TOP 10

Robin

To, że Batman ma swoje gry nie oznacza, że nie możemy nawiązywać do tego uniwersum. W końcu jest tam tak wiele ciekawych postaci, że warto kilku poświęcić osobną produkcję. Najbardziej oczywistym wyborem jest Robin (którykolwiek, w to nie będę się już zagłębiać). To pozwoliłoby pozostać w sprawdzonym świecie, z masą niezwykle popularnych postaci. Oczywiście Warner Bros. poszedł już w tę stronę w Gotham Knights. To jednak nie była gra w 100% poświęcona Robinowi. Nie była też szczególnie udana, ale to inna historia. Myślę więc, że ten bohater mógłby się sprawdzić, oczywiście pod warunkiem że nie miałby powstać kolejny Batman.

Constantine

Jeden z kilku nieoczywistych wyborów w zestawieniu. Constantine nie jest w końcu superbohaterem, ale i tak zaliczamy go do “rodziny” DC Comics. W czasach filmu z Keanu Reevesem miał nawet swoją, całkiem zresztą solidną grę. Niestety późniejsze lata nie były zbyt udane dla łowcy demonów. Mimo, że mówimy o fantastycznym pomyśle, ciągle nikt nie chce go zrealizować. Myślę, że jest w tym gigantyczny potencjał. Jest tutaj wątek detektywistyczny, a także ogromna przestrzeń do walki na Ziemi oraz w Piekle. Mamy więc dosłownie wszystko co potrzeba, aby stworzyć ciekawą i emocjonującą grę. Myślę też, że wielu graczy z wielką przyjemnością pozna nowe przygody Constantine’a.

GramTV przedstawia:

Komentarze
3
MisticGohan_MODED
Gramowicz
27/01/2024 14:13

Superman powinien być wymieniony jako pierwszy, żeby zmazać plamę po wcześniejszych gniotach.

Z Lobo lub Deathstrok'iem można by zrobić niezłego akcyjniaka/slashera w stylu God of War albo Darksiders.

Z Constantinem, Rorschakiem lub Questionem można by zrobić ciekawy thriller-horror.

Joker ? Teraz będzie w nędznym Suicide Squad co teraz wychodzi...

A Aquaman ? Ja tego nie widzę - sorry.

Crask
Gramowicz
27/01/2024 13:30

Yeah. Rorschach sucks.

Vic Sage, 1988 rok.

Chętnie zagrał bym w grę o Question. Coś w konwencji Arkham Trilogy, ale z większą ilością zagadek i bardziej "przyziemną" historią. Zamiast wrestlerów na sterydach i morderczych klaunów, skorumpowani politycy i mafiozi. Niestety Charles Victor Szasz jest postacią dość niszową, w mainstreamie głównie kojarzoną z lekko szaloną wersją z kreskówki JLU. Poza tym chyba dołączył do Teda Corda, jako postać którą permanentnie zastąpiła nowa wersja.

Z listy wymienionej przez autora, najchętniej chyba zagrałbym w grę o Supermanie. W społeczności od dawna krąży pomysł na mechanikę, w której to nie Supes otrzymywałby obrażenia, tylko Metropolis. Z pewnością było by to trudniejsze do stworzenia, niż standardowa naparzanka z coraz mocniejszymi przeciwnikami, ale jednocześnie dało by pole do dużej ilości ciekawych mechanik.

wolff01
Gramowicz
27/01/2024 13:09

Z wszystkich tych pomysłów chyba tylko Lobo i Constantine mają sens (no i może Aquaman z uwagi że możnaby zrobić fajnego "podwodnego" sandboxa). Lobo bo to coś innego (możnaby zrobić grę a la Brutal Legend, pełnej metalu i śmietnikowego humoru) a Constantine z uwagi na konwencje detektyw + demony. Nie widzę sensu robić oddzielnych gier dla reszty postaci (może Superman z uwagi że to tak popularna postać), bo raczej lepiej sprawdzą się jako "jedna z" postaci w grze.
Trwa Wczytywanie