Gry roku czytelników Gram.pl - najlepsza gra na platformy przenośne

Katarzyna Dąbkowska
2014/12/24 18:00
0
0

Czasami dobrze jest odejść od komputera czy konsoli i... przenieść się na platformę mobilną! W tym roku pośród masy niskobudżetowych smartfonowych produkcji, klonów Flappy Bird i kilku nieudanych tytułów na konsole przenośne znalazło się multum ciekawych pozycji wartych uwagi graczy. My wybraliśmy dla Was pięć najlepszych, które wytypowaliśmy w redakcyjnym głosowaniu.

Gry roku czytelników Gram.pl - najlepsza gra na platformy przenośne

Platformy mobilne rozwijają się coraz szybciej i cieszą się coraz większym wzięciem. Ich potencjał zauważają nawet growe giganty, takie jak Blizzard. Nic dziwnego zatem, że rok 2014 obfitował w fenomenalne tytuły. My spośród nich wybraliśmy dla Was pięć propozycji na najlepszą grę na platformy przenośne 2014 roku.

Hearthstone: Heroes of Warcaft

Karcianki wcześniej pojawiały się na większych platformach, ale doczekały się raczej znikomej popularności. Blizzard podjął się tematu w 2013 roku i oddelegował 15 członków swojej ogromnej ekipy do stworzenia nowej gry na platformy mobilne. Niewielki zespół stworzył więc karcianą grę logiczną, by zaszczepić odrobinę pasji do kolekcjonerskich kart wśród wielbicieli Warcrafta. I udało się. W kwietniu Hearthstone trafiło na mobilne platformy z iOS, a już we wrześniu kalifornijski gigant pochwalił się, iż w grze zarejestrowało się 20 milionów użytkowników.

Hearthstone okazało się strzałem w dziesiątkę, więc Blizzard zaczął skupiać uwagę wokół swojej mobilnej produkcji, szlifując tytuł z której strony się da. Gra doczekała się sporej ilości aktualizacji i nowych kart, a ostatnio pojawił się nawet nowy, obszerny dodatek - Gobliny vs Gnomy. Wciągająca rozgrywka przyciągnęła tak wielu wielbicieli, że Blizzard postanowił upowszechnić nowy tytuł i ostatnio udostępnił grę również dla użytkowników Androida.

Zarówno w Google Play, jak i w App Store za Hearthstone nie zapłacimy ani grosza, chyba że skusimy się na którąś z ofert dostępnych w grze w ramach mikrotransakcji.

Więcej o Hearthstone.

Hellraid: The Escape

Fabuła Hellraid : The Escape przypomina nieco te słynne opowieści z "dnia wczorajszego". Oto nasz bohater budzi się któregoś dnia, nie wiedząc jak się nazywa, jakie jest jego pochodzenie i dlaczego otacza go horda paskudnych poczwar. Cel gry wydaje się być prosty - wydostać się z piekielnych czeluści i po drodze próbować odkryć swoją tożsamość. Wbrew pozorom nie jest to jednak walka na miecze, łuki czy czarodziejskie różdżki. Hellraid: The Escape zmusza nas do rozgrzania szarych komórek i ukrywania się przed przenikliwym wzrokiem krążących potworów. Ach, zapomniałabym. Taki mały szkopuł - trzeba jeszcze uratować świat przed najazdem sił piekielnych.

Hellraid: The Escape stanowi rozszerzenie dla uniwersum Hellraida, gry tworzonej przez firmę Techland na PC i konsole. Grę można pobierać z App Store i Google Play.

Wiecej o Hellraid: The Escape

World of Tanks Blitz

Po świetnym debiucie World of Tanks Blitz na PC i konsolach, twórcy gry postanowili spróbować swoich sił na platformach mobilnych. Wbrew pozorom jednak nie mamy tu do czynienia z konwersją "wielkiego brata", a z całkowicie nową pozycją stworzoną na potrzeby ekranów dotykowych. Bitwę czołgów rozpoczynamy z trzema podstawowymi modelami, chwila z samouczkiem i możemy rzucać się w bój. Choć w porównaniu z wersją PCtową czy konsolową World of Tanks Blitz wydaje się być nieco okrojone, zredukowana ilość przeciwników i mniejsze mapy przekładają się na bardziej dynamiczną rozgrywkę. Im więcej doświadczenia zdobytego na polu bitwy i pieniędzy na koncie, tym więcej bogato opancerzonych maszyn w naszym wirtualnym garażu.

GramTV przedstawia:

Grę pobieżemy całkowicie za darmo zarówno z App Store, jak i Google Play. Tylko od nas zależy czy dołożymy firmie wargaming.net kilka złotych w ramach mikrotransakcji.

Więcej o World of Tanks Blitz

Monument Valley

Monument Valley to w mocnym skrócie Journey w łamigłówkowej oprawie. Gra utrzymana jest w nieco baśniowych klimatach zderzonych z surrealistycznym światem, których celem jest namieszanie w głowie użytkownikowi i zmuszenie go do uruchomienia ukrytych pokładów szarych komórek. Zagadki w grze opierają się o iluzje wzrokowe. Początkowo nielogiczne, po kilku modyfikacjach stanowią całkiem prostą ścieżkę, którą pokona nasza postać.

Monument Valley pozornie pozostawia fabułę gdzieś w tyle. W rzeczywistości mamy tu do czynienia z opowieścią o tajemniczej księżniczce, którą prowadzimy drogą ku wybaczeniu. Gra ostatnimi czasy doczekała się również sporego dodatku, dodającego do gry 8 nowych rozdziałów. Tytuł jest dostępny dla użytkowników mobilnych platform z Androidem i iOS.

Więcej o Monument Valley.

Super Smash Bros. 3DS

Jest rok 1999. Nintendo postanawia otworzyć się na nową, eksperymentalną formę bijatyki i do wielkiego kotła postaci dostępnych w grze wrzuca bohaterów znanych z produkcji tworzonych przez japońskiego giganta. Super Smash Bros. szybko zyskało wielu zwolenników i tym samym Nintendo postanowiło kontynuować przygodę wydając kilka nowych części serii. Tegoroczna odsłona gry trafiła pierwszy raz na mobilną konsolę Nintendo - 3DSa.

I tym razem jednak Wielkie N trafiło w samo sedno. 3DS okazał się idealną platformą do tego typu produkcji. Super Smash Bros. 3DS zaskarbiło sobie serca użytkowników kieszonkowych sprzętów. Przyznajmy szczerze - kto nie chciałby zobaczyć Pikachu okładającego osławionego hydraulika?

Wiecej o Super Smash Bros. for Nintendo 3DS

Wejdź na stronę i zagłosuj na Gry Roku Gram.pl

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!