XDefiant z rekordową liczbą graczy. Duży sukces nowej strzelanki Ubisoftu

Mikołaj Ciesielski
2024/05/24 14:30
0
0

Francuska firma ma powody do zadowolenia.

XDefiant mierzyło się w dniu premiery ze sporymi problemami. Wielu graczy miało trudności ze znalezieniem meczu i dołączeniem do rozgrywki. Ubisoft najwyraźniej nie spodziewał się, że wspomniana produkcja będzie cieszyć się aż tak dużym zainteresowaniem. Jeden z branżowych insiderów ujawnił bowiem, że darmowa strzelanka przyciągnęła rekordową liczbę użytkowników.

XDefiant z rekordową liczbą graczy. Duży sukces nowej strzelanki Ubisoftu

XDefiant nie może narzekać na brak zainteresowania ze strony graczy

Tom Henderson informuje na łamach serwisu Insider Gaming, że w pewnym momencie w dniu premiery do XDefiant zalogowało się jednocześnie pół miliona graczy. W ciągu kolejnych 48 godzin liczba unikalnych użytkowników miała natomiast wzrosnąć do 3 milionów na wszystkich platformach. W tym miejscu warto podkreślić, że żadna inna gra Ubisoftu nie mogła pochwalić się podobnym startem.

Należy mieć jednak na uwadze, że XDefiant dystrybuowane jest w modelu free-to-play. Niewykluczone więc, że wielu graczy z pewnością uruchomiło wspomniany tytuł z czystej ciekawości. Ubisoft powinien natomiast dołożyć teraz wszelkich starań, by zatrzymać przy swojej produkcji jak największą liczbę użytkowników.

GramTV przedstawia:

Kultowe światy Ubisoftu walczą o prymat w dynamicznej pierwszoosobowej grze walki na arenie. Wybierz swoją postać spośród frakcji pochodzących z popularnych serii Ubisoftu i wykorzystaj ich wyjątkowe zdolności w dynamicznej akcji, opartej o klasy. Szlifuj swojego defianta poprzez wysoko personalizowane konfiguracje, rozwijaj swoje umiejętności i stwórz najlepszego agenta bojowego – czytamy w opisie gry.

Na koniec przypomnijmy, że XDefiant dostępne jest na komputerach osobistych, a także na PlayStation 5 i Xbox Series X/S. Pierwotnie gra miała trafić również na PlayStation 4 i Xbox One, ale wersja na konsole 8. generacji Sony i Microsoftu została anulowana.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!