Xbox AI Chatbot – Microsoft chce zrewolucjonizować obsługę klienta

Patrycja Pietrowska
2024/04/09 10:30
0
0

Amerykańska korporacja pracuje nad narzędziem opartym na sztucznej inteligencji.

Microsoft pracuje nad innowacyjnym projektem, który może znacząco wpłynąć na proces wsparcia technicznego. Xbox AI Chatbot ma poprawić i przyspieszyć obsługę użytkowników konsol, oferując szybką pomoc. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez The Verge, narzędzie znajduje się już w fazie testów.

Xbox AI Chatbot – Microsoft chce zrewolucjonizować obsługę klienta

Innowacja w obsłudze klientów Xbox

Jak przekazuje Tom Warren z The Verge, Xbox AI Chatbot jest obecnie testowany przez Microsoft. Obsługa klientów za pomocą Chatbota ma przyspieszyć i ulepszyć interakcję z użytkownikami konsol w ramach procesu wsparcia technicznego. Amerykańska korporacja przygotowała wirtualnego, animowanego agenta, który w „ucieleśnionej postaci AI” błyskawicznie odpowie na pytania użytkowników konsol.

Testujemy wirtualnego agenta pomocy technicznej Xbox, wewnętrzny prototyp animowanej postaci, która może zadawać pytania dotyczące pomocy technicznej Xbox za pomocą głosu lub tekstu. Prototyp sprawia, że ​​gracze mogą łatwiej i szybciej uzyskać pomoc dotyczącą tematów pomocy przy użyciu języka naturalnego, pobierając informacje z istniejących stron pomocy technicznej Xbox. – przekazuje Haiyan Zhang, dyrektor generalny ds. sztucznej inteligencji w grach w Xbox.

GramTV przedstawia:

Microsoft Chatbot AI rozpocznie konwersację z zainteresowanym wsparciem technicznym użytkownikiem pytaniem: „W czym mogę Ci dzisiaj pomóc?”. Asystent szybko ma zareagować na prośby o pomoc, obejmujące między innymi problemy z uszkodzoną konsolą Xbox czy obsługę zwrotów kosztów za gry. Dzięki połączeniu Xbox AI Chatbot z obszerną bazą oficjalnej strony wsparcia technicznego Microsoftu, gracze nie będą musieli samodzielnie poszukiwać odpowiedzi na nurtujące ich pytania.

Na ten moment Xbox AI Chatbot znajduje się w fazie wewnętrznych testów i tajemnicą pozostaje fakt, kiedy Microsoft zdecyduje się na udostępnienie narzędzia szerszemu gronu odbiorców. Wiemy jedynie, że testy zostały w ostatnich dniach rozszerzone.

Prototypowy asystent firmy jest częścią większego planu Microsoft Gaming związanego z wprowadzeniem funkcji i narzędzi opartych na sztucznej inteligencji. Jak przekazuje The Verge, potencjał AI ma być również wykorzystany w ramach tworzenia zawartości gier czy obsługi platformy oraz urządzeń Xbox. Plany Microsoft mają obejmować między innymi eksperymentowanie z grafiką czy zasobami i NPC generowanymi przez sztuczną inteligencję.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!