Wysyp nowych gier z Władcy Pierścieni. Embracer planuje wydać pięć tytułów

Radosław Krajewski
2023/02/16 11:10

Fani świata Tolkiena będą mieli w co grać.

Szwedzka firma podzieliła się nowym raportem finansowym, w którym znalazły się ciekawe informacje o marce Władca Pierścieni, do której prawa kupili w sierpniu ubiegłego roku. Embracer Group obecnie ma w planach aż 94 projekty, które zostaną wydane w roku fiskalnym 2023/2024, z czego 58 z nich nie zostało jeszcze ujawnionych. Wśród nich nie brakuje pozycji z uniwersum Śródziemia, które mają pojawić się już do 31 marca 2024 roku.

Wysyp nowych gier z Władcy Pierścieni. Embracer planuje wydać pięć tytułów

Pięć nowych gier z Władcy Pierścieni od Embracer Group

W najbliższych 24 miesiącach Embracer Group zamierza wydać aż pięć gier ze świata Władcy Pierścieni. Produkcje pojawią się na komputerach osobistych, konsolach, a także urządzeniach mobilnych i pozostałych sprzętach, jak np. VR. Wszystkie z nich powstają w zewnętrznych studiach deweloperskich.

Wczytywanie ramki mediów.

GramTV przedstawia:

Trzy z nich są już znane i mowa o The Lord of the Rings: Gollum, które zadebiutuje jeszcze w tym roku, a także mobilnym Lord of the Rings: Heroes of Middle-earth od Electronic Arts. Nad ostatnią z ogłoszonych gier z Władcy Pierścieni pracuje Weta Workshop, które potwierdziło swój projekt w sierpniu ubiegłego roku. Dwa kolejne nie zostały jeszcze oficjalnie zapowiedziane, ale fani raczej nie powinni spodziewać się tytułów AAA, a raczej mniejszych produkcji.

Pięć nowych gier z Władcy Pierścieni od Embracer Group, Wysyp nowych gier z Władcy Pierścieni. Embracer planuje wydać pięć tytułów

Dobrą wiadomością jest to, że Embracer Group planuje wydać 19 gier AAA do 31 marca 2026 roku, a kolejne 31 wysokobudżetowych produkcji do 31 marca 2028 roku. Możemy się spodziewać, że już teraz firma ma w planach co najmniej jeden duży tytuł z Władcy Pierścieni. Na jego premierę będziemy więc musieli poczekać kilka lat.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!