Wyprawa do dżungli, Zielony Rycerz, Transformers. Co obejrzeć w tym tygodniu?

Radosław Krajewski
2021/07/25 18:00

Najciekawsze filmy i seriale w tym tygodniu. Zobacz co oglądać na platformach streamingowych i w kinie.

Szykuje się kolejny świetny tydzień dla wszystkich widzów. Dopiszą zarówno premiery kinowe, jak i te na platformach streamingowych. Disney uraczy nas swoją nową produkcję aktorską z Emily Blunt i Dwaynem Johnsonem, który może stać się hitem na miarę Piratów z Karaibów. Fani bardziej wymagającego kina powinni zwrócić swoją uwagę na Zielonego rycerza od reżysera Ghost Story, a sympatycy mocnych wrażeń powinni wybrać się na Old, czyli nowy film M. Night Shyamalana, W serwisach streamingowych pojawi się za to wiele interesujących premier, na czele z polskim filmem Bartkowiak oraz trzecimi sezonami popularnych seriali. Sprawdźcie, co warto obejrzeć w tym tygodniu.Wyprawa do dżungli, Zielony Rycerz, Transformers. Co obejrzeć w tym tygodniu?

Co obejrzeć w tym tygodniu – seriale

Jak sprzedawać dragi w sieci (szybko): Sezon 3 - 27 lipca (Netflix)

Niemiecki serial, który podbił serca widzów na całym świecie powraca z trzecim sezonem. Historia rozpoczęła się od ciapowatego nastolatka, którego dziewczyna rzuciła i związała się ze szkolnym dilerem. Jak Moritz może ją odzyskać? Oczywiście sprzedawać dragi w sieci i to jak najszybciej, aby zaimponować swojej miłości nagłym przypływem gotówki. Niewinny wybryk nastolatka kończy się jednak współpracą z mafią, lokalnymi ćpunami oraz całą serię niefortunnych zdarzeń, z których zdaje się, że nie ma dobrego wyjścia. Trzeci sezon przedstawi kolejne przygody Moritza i jego kolegów, którzy będą zmagać się z nowym zagrożeniem.

Transformers: Wojna o Cybertron - trylogia: Sezon 3 - 29 lipca (Netflix)

Finałowa seria serialu opowiadającego o historii wielkiej wojny między Autobotami i Deceptikonami. Nowy sezon przyniesie rozwiązanie konfliktu, który jakiś czas później przeniósł się na Ziemię. Optimus Prime raz jeszcze będzie musiał powstrzymać niezwykle groźnego Megatrona, zanim cała planeta ulegnie zniszczeniu. W trzecim sezonie pojawią się nowe rodzaje transformersów, których wkrótce powinniśmy zobaczyć na wielkim ekranie w nadchodzącym filmie.

Co obejrzeć w tym tygodniu – filmy

Wyprawa do dżungli - 30 lipca (kino)

W te wakacje Disney wrzuca do kin wszystko, co ma najlepsze i już po Czarnej Wdowie weźmiemy udział w kolejnej przygodzie, tym razem z Emily Blunt i Dwaynem Johnsonem. Akcja filmu przeniesie nas do początków XX wieku, gdzie poznamy kapitana statku rzecznego o imieniu Frank Wolff, który zabiera doktor Lily Houghton oraz jej brata McGregora na misję do dżungli, aby odnaleźć legendarne Drzewo Życia. Posiada ono niezwykłe lecznicze właściwości i od lat poszukiwane jest przez wielu naukowców. Przez całą drogę trójka bohaterów musi walczyć z nieprzystępną pogodą, dziki zwierzętami oraz konkurencyjną niemiecką wyprawą, na czele której stoi niebezpieczny książę Joachim.

Zielony Rycerz. Green Knight - 30 lipca (kino)

GramTV przedstawia:

Jeden z najciekawszych i nietuzinkowych projektów tego roku, za który odpowiada reżyser Ghost Story. Tym razem David Lowery wziął się za nową interpretację arturiańskich legend. W The Green Knight poznamy historię lekkomyślnego i upartego Sir Gawaina, siostrzeńca króla Artura. Mężczyzna wyrusza na niebezpieczną wyprawę, aby udowodnić swoją odwagę i zmierzyć się z tajemniczym Zielonym Rycerzem, gigantycznym szmaragdowym stworem, który nie wierzy w ludzką waleczność. Gawain musi zmierzyć się podczas swojej podróży z duchami, złodziejami oraz intrygami, aby stać się pełnoprawnym członkiem rodziny królewskiej.

Old - 30 lipca (kino)

Mistrz nieszablonowych horrorów powraca z nową produkcją. Tym razem M. Night Shyamalan porzucił atmosferę grozy na rzecz thrillera, który może przerazić widzów równie skutecznie, co jego poprzednie dzieła. W Old poznamy historię pewnej rodziny, która spędza wakacje na tropikalnej wyspie. Wkrótce odkrywają, ze ustronna plaża, na której mieli w spokoju i ciszy wypoczywać, w jakiś sposób powoduje, że starzeją się w błyskawicznym tempie, skracając całe ich życie do zaledwie jednego dnia. Muszą wydostać się z pułapki, zanim będzie za późno.

Bartkowiak - 28 lipca (Netflix)

Fani mieszanych sztuk walki nie mogą przejść obok tej propozycji obojętnie. Bartkowiak to debiut reżyserski Daniela Markowicza, w którym głównym bohaterem jest profesjonalny zawodnik MMA - Tomek. Zdyskwalifikowany po walce o mistrzostwo postanawia zniknąć i zmienić swoje dotychczasowe życie. Zmuszony do powrotu przez niespodziewaną śmierć bliskiej osoby, przejmuje klub nocny Ring. Po drodze, wraz z córką swojego byłego trenera, wkracza w groźny świat przestępczy. Próbując rozwikłać tajemnicę z przeszłości, wpadają w kłopoty oraz narażają się niebezpiecznym i wpływowym ludziom.

Ostatni najemnik - 30 lipca (Netflix)

Jean-Claude Van Damme to nieco zapomniana już gwiazda kina akcji, którą regularnie omijają większe produkcje. Aktor ma niepowtarzalną okazję wykazać się w kinie kopanym wprost z Francji. Ostatni najemnik opowiada historię Richarda Brumere’a, znanego jako Mgła, byłego agenta francuskiego wywiadu, który dorabia do emerytury jako najemnik. Wraca do gry po tym, jak immunitet jego 25-letniego syna Archibalda zostaje zniesiony. Mafia zagraża życiu mężczyzny i aby go uratować, Richard musi odnowić swoje dawne kontakty i połączyć siły z grupą młodych ryzykantów oraz nadgorliwym biurokratą. Jednak prawdziwą odwagę musi w sobie odnaleźć, aby przyznać się przed Archibaldem, że jest jego ojcem.

Pozostałe warte uwagi premiery:

  • Aniołki Charliego - 26 lipca (Netflix)
  • Susza - 30 lipca (kino)
  • Weselny toast - 30 lipca (kino)
  • Outer Banks: Sezon 2 - 30 lipca (Netflix)
  • Snajper - 1 sierpnia (HBO GO)
Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!