Wykasowana zawartość Elden Ring. Interesujące odkrycie gracza

Smolak
2022/04/17 11:00
0
0

Wygląda na to, że z gry wykasowano całkiem sporo zawartości.

Gracz i dataminer – Lance McDonald – podzielił się dość ciekawym odkryciem, które udokumentował w przygotowanym przez siebie materiale. Wskazuje on jedno z zadań, które odrzucono podczas produkcji Elden Ring. Zaobserwowana różnica dotyczy porównania obecnej wersji z tą udostępnioną w listopadzie ubiegłego roku, kiedy odbywały się testy produkcji FromSoftware.

Wykasowana zawartość Elden Ring. Interesujące odkrycie gracza

We wprowadzeniu możemy zobaczyć, że jedną z różnic są śpiące zwierzęta umieszczone w różnych częściach mapy. W finalnej wersji zostały one usunięte, podobnie jak jedna z zaprezentowanych na wideo lądowych ośmiornic. Kolejnym tropem jest lokacja The Stormhill Shack (wcześniej Scavenger's Shack), gdzie możemy spotkać postać imieniem Roderika.

Lance McDonald ponownie wziął pod lupę testową wersję gry i odnalazł tam postać o imieniu Monk Jigo. Zleca nam ona zadanie polegające na znalezieniu składników potrzebnych do stworzenia specjalnego eliksiru, będącego zakazanym dla śmiertelników nektarem półbogów. Mikstura nazwana – Dreambrew – ma mieć cudowne właściwości pozwalające na poznanie nawet najgłębszych i najmroczniejszych sekretów innych osób.

Jigo wręcza nam przedmiot pozwalający na zebranie składnika niezbędnego do produkcji eliksiru. Substancję nazwaną Dream Mist pozyskamy ze wspomnianych wcześniej śpiących stworzeń. Podejrzenia wysnute przez Lance’a zaczynają więc spinać się w spójną całość. W dalszej części materiału możemy zaobserwować, jak gracz wytwarza miksturę i oferuje ją jednemu z NPC.

Wszystko wskazuje na to, że sposób działania Dreambrew mógł być bardzo ciekawą mechaniką, oferującą wiele nowych możliwości. Z jakiegoś powodu FromSoftware zdecydowało się jednak usunąć tę zawartość z gry.

GramTV przedstawia:

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!