Wszyscy myliliśmy się co do głównego bohatera The Mandalorian

Radosław Krajewski
2023/04/20 14:30
3
0

Fani mieli błędne założenia.

Wczoraj zadebiutował finałowy odcinek trzeciego sezonu The Mandalorian. Epizod zebrał mieszane opinie, ale przyniósł również jedną zaskakującą ciekawostkę o głównym bohaterze serialu. Wydarzenia z finału ujawniły, że fani mieli błędne założenia, co do prawdziwego imienia centralnej postaci produkcji ze świata Gwiezdnych wojen.

Wszyscy myliliśmy się co do głównego bohatera The Mandalorian

UWAGA! Poniżej znajdują się spoilery dotyczące zakończenia trzeciego sezonu The Mandalorian

Din Djarin przy pomocy Bo-Katan Kryze i Grogu pokonał Moffa Gideona, uwalniając Mandalore spod jarzma imperialnego reżimu. Po zwycięstwie odbył się rytuał dla nowych członków Mandalorian, w którym nieoczekiwanie wziął udział Grogu. Din Djarin oficjalnie zostaje ojcem dla młodego Jedi, który przyjmuje imię „Din Grogu”. To właśnie te dwa słowa najbardziej zaskoczyły widzów podczas wczorajszego odcinka.

Do tej pory wszyscy myśleli, że główny bohater ma na imię Din, a na nazwisko Djarin. Okazuje się, że Din to nie imię, ale nazwisko. Fani są zszokowani odkryciem, którzy w komentarzach wyznają, że ciężko będzie im się do tego przyzwyczaić. Jeden z komentujących wyjaśnił, że najwyraźniej twórcy zastosowali koreański lub japoński sposób zapisu, w którym to nazwisko jest przed imieniem. Tym samym Din Djarin w zachodnim zapisie imienia i nazwiska, to tak naprawdę Djarin Din.

czekaj, czy to znaczy, że djarin to jego imię…

Wczytywanie ramki mediów.

din djarina jako pierwsza postać SW (którą znam) ma jako pierwsze podane nazwisko, a następnie imię, jest dla mnie tak cholernie szalone, że dosłownie nie mogę z tym żyć, jakby powodowało to u mnie dyskomfort psychiczny

Wczytywanie ramki mediów.

Din Djarin… Djarin Din… nikt nie może uwierzyć, że tak naprawdę ma na imię DJARIN

Wczytywanie ramki mediów.

Chcę wiedzieć, co wszyscy myślą o nadaniu imienia Grogu. Wygląda na to, że nazewnictwo zaczerpnięto z koreańskiego lub japońskiego sposobu nadawania imion, w którym nazwisko rodowe jest na pierwszym miejscu. Czy prawdziwe imię Din Djarin to Djarin? Uwaga dodatkowa; czy imię Djarin jest wzorowane na Django?

Wczytywanie ramki mediów.

GramTV przedstawia:

Komentarze
3
KhorneS
Gość
20/04/2023 19:59
JaJestemRafał napisał:

 To w takim razie Bo-Katan Kryze nie powinna być Kryze Bo-Katan?

Nie bo Bo-Katan należy do szlacheckiego rodu. Ten ród tak samo jak np Vizla są starożytne i nie trzeba nikomu mówić 

Za to Din pochodzi znikąd stąd właśnie nazwa klanu Din jest pierwsza.

dariuszp
Gramowicz
20/04/2023 17:30
JaJestemRafał napisał:

 To w takim razie Bo-Katan Kryze nie powinna być Kryze Bo-Katan?

Nie. Kryze to nazwa jej klanu. Przykładowo Din założył swój własny klan z Grogu o nazwie Mudhorn więc pełna nazwa to był Din Djarin Mudhorn. Klan dwóch. Na cześć tego stwora którego wspólnie zabili. Później dołączył do Tribe czyli do klanu który widzimy we wszystkich sezonach.

Dodatkowo to że w jego wypadku Din to jakaś forma naziwska i może wynikać z kultury w której się wychował o której fakt faktem mało wiemy.

Trzeba pamiętać że Mandalorianie to nie jest po prostu rasa. To kultura której strukturą są klany i należec do nich mogą osobnicy każdej rasy co się dzieje. Są sławnymi wojownikami i łowcami głów. Więc nie ma się co dziwić że jeżeli klan wywodzi się z innego sektora niż tego gdzie leży Mandalore to mogą mieć inaczej skonstruowane imiona itp.

Inna sprawa że ludzie są zdziwieni głównie dlatego ze to chyba pierwszy przypadek gdzie "nazwisko" jest przed imieniem. Przynajmniej w filmach/serialach.

JaJestemRafał
Gramowicz
20/04/2023 15:46

 To w takim razie Bo-Katan Kryze nie powinna być Kryze Bo-Katan?
Trwa Wczytywanie