Współtwórca serii Portal nalega na kolejną odsłonę

Smolak
2022/04/19 08:15
0
0

Z wypowiedzi Erika Wolpawa możemy wywnioskować, że jest on już zniecierpliwiony brakiem konkretów.

Erik Wolpaw to znana postać ze świata gier i jeden ze współtwórców serii Portal. Pracował jako scenarzysta przy obu częściach kultowej gry. Jako gość podcastu KIWI TALKZ został przepytany na temat swojej pracy dla Valve. Jedną z poruszonych kwestii była ewentualna produkcja Portal 3.

Współtwórca serii Portal nalega na kolejną odsłonę

Erik wyraźnie podkreślił, że chciałby ponownie pracować nad serią, ale nie ma na tyle mocy sprawczej, by mógł w jakiś sposób zapoczątkować produkcję. Tym samym zwrócił się w stronę Valve sugerując, że nie staje się młodszy i za chwilę będzie już za stary na to, by móc pracować nad Portal 3.

Scenarzysta zwrócił również uwagę na premierę Steam Deck i popularność darmowego Aperture Desk Job. Przypomnijmy, że jest to drobna produkcja, która rozgrywa się w uniwersum Portal, a jest interaktywną instrukcją obsługi przenośnej konsoli Valve. Erik sugeruje, że duże zainteresowanie grą wskazuje na to, iż fani są żądni kolejnych odsłon serii.

W dyskusji poruszony zostaje też wątek ewentualnej sprzedaży Portal 3. Rozmówcy zgadzają się co do tego, że projekt najpewniej sprzedałby się dobrze, jednak wynik raczej nie mógłby być porównywalny z innymi hitami Valve, jak chociażby Counter-Strike: GO.

Firma Gabe’a Newella ma w swoim portfolio wiele marek, na których kontynuacje czekają fani. Valve jest jednak bardzo zachowawcze jeśli chodzi o produkcję gier. Zapowiedzi i premiery ich tytułów zawsze wzbudzają nie lada sensację, a żarty o Half-Life 3 stały się kultowe. Na koniec przypomnijmy o niedawnym przecieku, rzucającym trochę światła na to, nad czym może obecnie pracować Valve.

GramTV przedstawia:

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!