Valve pracuje nad 4 grami? Dokopano się do ciekawych informacji

Smolak
2022/03/11 07:15
1
0

Premiera Steam Decka już za nami. Miejmy nadzieję, że teraz Valve skupi się na grach.

Niedawno informowaliśmy Was o Aperture Desk Job, czyli małej darmowej produkcji od Valve, będącej interaktywnym przewodnikiem po świecie Steam Decka. I o ile sama gra jest wyłącznie ciekawostką, to przekopując jej kod, doszukano się informacji o ewentualnych przyszłych projektach Amerykanów. O tym, co odkryto w kodzie Aperture Desk Job, na swoim youtubowym kanale opowiada Tyler McVicker. Mowa tutaj o aż czterech grach, nad którymi może pracować studio Gabe’a Newell. Muszę Was jednak rozczarować, gdyż nic nie wskazuje na Half-Life 3.Valve pracuje nad 4 grami? Dokopano się do ciekawych informacjiTyler stwierdza jednak, że ujawnienie tylu informacji nie mogło być przypadkiem lub niedopatrzeniem. Najprawdopodobniej kontrolowany „przeciek” był celową zagrywką ze strony dewelopera.

Najwięcej z ujawnionych informacji dotyczy projektu Citadel. Miałoby to być zupełnie nowe IP, a rozgrywka opierałaby się na połączeniu rozwiązań z gier RTS – FPS. Wcielający się w rolę dowódcy gracze, kontrolowaliby poszczególne oddziały nazwane Bots. Gra pozwalałby jednak wcielić się w dowolną jednostkę na polu bitwy, by móc doświadczyć zabawy z widoku pierwszoosobowego. Brzmi trochę jak rozwiązanie, które możemy pamiętać z serii Dungeon Keeper. Znalezione informacje sugerują, że gra będzie zawierać tryb kampanii dla jednego gracza.

Pozostałe rewelacje, do których udało się dokopać mówią o kontynuacji lub dodatku do Half-Life Alyx. Ponadto Counter-Strike Global Offensive miałby doczekać się portu na silnik Source 2. Znalezione informacje wskazują na możliwości wskrzeszenia projektu określanego mianem Portal paint game, który został w przeszłości anulowany.

GramTV przedstawia:

Komentarze
1
Gregario
Gramowicz
12/03/2022 06:50

Co roku słychać tego rodzaju informacje, a gier ani widu, ani słychu :P Z drugiej strony, pewnego dnia, może od tak pojawić się informacja o niespodziewanej i bliskiej premierze nowej gry od Valve. Podobnie było z HL:A.