World of Warcraft: Sylwana już niedługo w księgarniach

gram.pl
2022/07/22 21:00
0
0

Długo wyczekiwana epicka opowieść o Sylwanie Bieżywiatr, jednej z najbardziej rozpoznawalnych i kultowych postaci w świecie World of Warcraft już 27 lipca w księgarniach!

Już 27 lipca bieżącego roku w księgarniach pojawi się wyczekiwana epicka opowieść o jednej z najbardziej rozpoznawalnych i kultowych postaci w świecie World of Warcraft, czyli nowa książka Christie Golden pod tytułem World of Warcraft: Sylwana. Zainteresowani mogą już składać zamówienia przedpremierowe. Pod tym adresem możecie również przeczytać przedpremierowo darmowy fragment.

World of Warcraft: Sylwana już niedługo w księgarniach

World of Warcraft: Sylwana

Dwadzieścia lat temu gracze Warcrafta III podziwiali jej heroizm, gdy stawała do straceńczej obrony swojej ojczyzny Quel’Thalas przed marszem nieumarłej Plagi. Choć poległa w bitwie z najeźdźcą, nie dane jej było odejść w spokoju. Stojący na czele niepokonanej armii rycerz śmierci Arthas Menethil wydarł jej duszę z objęć śmierci, przemienił w nieumarłą banshee i zmusił do służby. W końcu jednak odzyskała wolność i poprzysięgła oprawcy krwawą zemstę za wszystkich pomordowanych niewinnych i swoją własną katorgę.

Przez kolejne lata fani uniwersum towarzyszyli Sylwanie w przygotowaniach do jej wendety. Początkowo osamotniona, ostatecznie zebrała wokół siebie innych skrzywdzonych nieżyciem, tworząc zalążek nowego narodu Porzuconych. Jako Królowa Banshee zawiązała sojusz z Thrallem, orczym Wodzem Hordy, godząc się na współpracę z tymi, którymi gardziła za życia. Wszystko po to, by móc wypełnić swoje przyrzeczenie.

GramTV przedstawia:

Chociaż wydawało się, że śmierć Arthasa będzie końcem drogi Sylwany, to stała się ona początkiem mrocznego paktu z istotą, której historia sięga zarania świata. Nadzorca Zovaal, przedwieczny byt będący zarazem więźniem, jak i panem Czeluści – odpowiednika piekła – złożył Sylwanie ofertę ustalenia na nowo praw, jakimi rządzi się rzeczywistość.

W sojuszu z Nadzorcą Sylwana, już jako Wódz Hordy, dopuściła się okropieństw, których nie powstydziłby się sam Arthas. Ofiara stała się rzeźnikiem. Co do tego doprowadziło? Co usłyszała z ust Nadzorcy i co jej obiecał za wierną służbę? Burzliwe losy Sylwany Bieżywiatr zrodziły wiele pytań i nieporozumień, które dla niejednego fana postaci przyprawiały o ból głowy. Dzięki najnowszej powieści autorstwa Christie Golden zasłony w końcu opadną i prawdziwe motywy Sylwany ujrzą światło dzienne.

Spośród twórców literackiego oblicza Warcrafta niewielu może się równać znajomością świata z Christie Golden, autorką takich kultowych tytułów, jak: Arthas: Przebudzenie Króla Lisza, Władca klanów czy Cisza przed burzą. Pisarka z podziwu godną swobodą porusza się po Azeroth, odnajdując i łącząc odległe wątki w spójną całość, czego efektem jest bogata i wciągająca powieść poświęcona życiu Sylwany Bieżywiatr, jednej z najbardziej rozpoznawalnych postaci świata Warcraft.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!