Wielkie zmiany w Lucasfilm. Dave Filoni został dyrektorem kreatywnym Gwiezdnych wojen

Radosław Krajewski
2023/11/21 20:15
1
0

Producent został nowym dyrektorem kreatywnym w Lucasfilm.

To musiało się tak skończyć. Dave Filoni rozpoczął pracę w Lucasfilm w 2008 roku serialem Gwiezdne wojny: Wojny Klonów. Przez kolejne lata pracował nad wieloma innymi produkcjami, w tym The Mandalorian, czyli pierwszym aktorskim serialem z uniwersum Star Wars na Disney+, czy Ahsoką, która niedawno miała premierę na platformie. Fani rozpatrywali Dave’a Filoniego nawet jako następcę Kathleen Kennedy i wszystko wskazuje, że tak też się w przyszłości stanie. Zanim jednak obejmie stery nad całą firmą, na razie awansował na dyrektora kreatywnego, który będzie odpowiadał za wszystkie przyszłe projekty z Gwiezdnych wojen.

Wielkie zmiany w Lucasfilm. Dave Filoni został dyrektorem kreatywnym Gwiezdnych wojen

Dave Filoni z ważnym awansem w Lucasfilm. Producent został dyrektorem kreatywnym

Nowym zadaniem Filoniego będzie ścisła współpraca z szefową Lucasfilm, Kathleen Kennedy, oraz producentką Carrie Beck, która została szefową działu rozwoju. Ich wspólną misją będzie tworzenie i kierowanie kolejnymi filmami i serialami z uniwersum, a także wprowadzenie Gwiezdnych wojen w nową erę.

Przejmując nową funkcję jestem otwarty na wszystko, co się będzie działo. Planujemy przyszłość tego, nad czym będziemy pracować, więc jestem zaangażowany od początkowej fazy – przyznał Filoni.

Nowy dyrektor kreatywny będzie uczestniczył przy nowych produkcjach od ich wstępnej fazy. Do tej pory Filoni jedynie mógł doradzać pozostałym twórcom. Producent sam przyznał, że o niektórych filmach i serialach dowiadywał się, gdy prace nad nimi były już w zaawansowanej fazie.

W przeszłości byłem angażowany do wielu projektów, ale dowiadywałem się o nich dopiero w momencie, gdy prace nad nimi były już rozwinięte – powiedział Filoni.

GramTV przedstawia:

Filoni pomimo sprawowania nowej funkcji nie ma zamiaru narzucać twórcom swoich pomysłów. Zamiast tego będzie chciał im pomóc opowiedzieć najlepsze historie.

Nie mówię ludziom, co mają robić. Ale czuję, że próbuję pomóc im opowiedzieć najlepszą historię, jaką chcą zaprezentować. Muszę pomagać w całej galaktyce, prawie jak członek Rady Jedi. Mam dosłownie wiele godzin opowiadania historii z Gwiezdnych Wojen. Widzisz… nawet sformułowałem to w stylu Yody – wyznał Dave Filoni.

Pomimo nowej funkcji Dave Filoni nadal zaangażowany jest w nowy film, który ma podsumować całe jego Mando-verse. Producent rozważa także możliwość nakręcenia drugiego sezonu Ahsoki.

Komentarze
1
MisioKGB
Gramowicz
22/11/2023 21:12

No i to jest dobra wiadomość