Wiedźmin: Pogromca Potworów kończy swój żywot. Gra wkrótce zniknie ze sklepów

Radosław Krajewski
2022/12/06 11:45

CD Projekt RED kończy wsparcie kolejnej gry z wiedźmińskiego świata.

Po ogromnej popularności Pokemon GO każde studio marzyło o własnej mobilnej grze wykorzystujące technologię rozszerzonej rzeczywistości, która zachęciłaby graczy do łapania lub walczenia ze stworami długimi godzinami. Nawet CD Projekt RED w 2021 roku wystartował z własną propozycją zatytułowaną Wiedźmin: Pogromca Potworów. Produkcja zadebiutowała z dużym impetem, od razu znajdując się na liście najbardziej dochodowych gier w Google Play. Jednak wraz z kolejnymi miesiącami chętnych na wyjście z domu i wcielenie się w łowców potworów było coraz mniej. CD Projekt podjął więc tę samą decyzję, co w przypadku Gwinta i ogłosił zakończenie wsparcia gry.

Wiedźmin: Pogromca Potworów kończy swój żywot. Gra wkrótce zniknie ze sklepów

Wiedźmin: Pogromca Potworów dostępny tylko do końca czerwca 2023 roku

Spółka wydała w tym celu komunikat, w którym poinformowali, że tytuł firmy Spokko będzie dostępny do pobrania z Google Play i Apple App wyłącznie do 31 stycznia 2023 roku. Serwery gry zostaną utrzymane do 30 czerwca 2023 roku. Po tym okresie Wiedźmin: Pogromca Potworów nie będzie już grywalny.

Zarząd CD PROJEKT Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie ( Spółka lub Emitent ) niniejszym informuje o podjęciu, przez Nadzwyczajne Zgromadzenie Wspólników spółki Spokko sp. z o.o. ( Spokko ) - spółki zależnej Emitenta, decyzji o stopniowym wygaszaniu projektu Wiedźmin: Pogromca Potworów (ang. The Witcher: Monster Slayer) realizowanego przez zespół Spokko. W rezultacie, między innymi: (i) wstrzymany zostanie dalszy rozwój projektu, (ii) 31 stycznia 2023 roku zakończona zostanie dystrybucja gry na Google Play i Apple App Store dla nowych graczy, (iii) 30 czerwca 2023 roku gra przestanie być dostępna dla dotychczasowych graczy, a projekt, tym samym, zostanie z tą datą zamknięty.

GramTV przedstawia:

Decyzje zostały podjęte zgodnie z założeniami zaktualizowanej strategii biznesowej CD Projekt, która koncentruje się na podstawowej działalności i tworzeniu mobilnych produkcji we współpracy z zewnętrznymi partnerami. Spółka poinformowała również, że w 2023 roku przejmie Spokko, a część zespołu i zasobów firmy zostanie zaangażowana w inne projekty.

Komentarze
2
bajera77
Gramowicz
06/12/2022 13:58

Zmarnowany potencjał. Szkoda :(

Xeoo
Gramowicz
06/12/2022 12:32

Na premierę  gra była naprawde spoko. Szkoda że nie mieli pomysłu na jakąś rozsądną monetyzacje.

Przed wielkim pacze który misł uratować grę w zasadzie nie było powodu do płacenia  za cokolwiek ( gra byłą w dużym stopniu skill based). Po paczu nie dało się grać bez płacenia... z jednego ekstremum w drugie :(