Westworld nie dostanie piątego sezonu. HBO skasowało swój serial sci-fi

Radosław Krajewski
2022/11/05 10:00
4
0

Fani serialu nigdy nie doczekają się rozwiązania zawiłej historii.

Westworld nie doczeka się kolejnego sezonu. Czwarta seria zakończyła się w sierpniu tego roku i po trzech miesiącach HBO podjęło decyzję o niekontynuowaniu serialu. Dla fanów produkcji może być zaskoczeniem, gdyż twórcy Jonathan Nolan i Lisa Joy wspominali o jeszcze jednej, finałowej serii. Niestety Warner Bros. Discovery nie dał zielonego światła i Westworld nie otrzyma zakończenia. Co ciekawe główna obsada serialu i tak otrzyma wynagrodzenie za piąty sezon.

Westworld nie dostanie piątego sezonu. HBO skasowało swój serial sci-fi

W ciągu ostatnich czterech sezonów Lisa i Jonah zabierali widzów w niesamowitą odyseję, podnosząc poprzeczkę na każdym kroku. Jesteśmy im niezmiernie wdzięczni, wraz z ich niezwykle utalentowaną obsadą, producentami i ekipą, a także wszystkim naszym partnerom z Kilter Films, Bad Robot i Warner Bros. Television. Dołączenie do nich w tej podróży było ekscytujące – czytamy w oświadczeniu.

Jaki powód skasowania Westworld?

Serial od trzeciego sezonu miał problem z przyciągnięciem do siebie widzów. Już czwarta seria była niemałym zaskoczeniem, dlatego wydawało się, że HBO będzie chciało dokończyć ten projekt. Niestety w trzecim kwartale bieżącego roku Warner Bros. Discovery zanotowało stratę netto, co miało wpływ na szukanie kolejnych oszczędności w swoich oryginalnych produkcjach. Lisa Joy i Jonathan Nolan nie mogą jednak narzekać na brak pracy i obecnie nadzorują serial Fallout dla Amazon Prime Video.

GramTV przedstawia:

Komentarze
4
Spar1988
Gramowicz
05/11/2022 12:03

1,2 sezon był bardzo spoko, przy trzecim to fantazja ich poniosła, był beznadziejny. Czwarty obejrzałem na zasadzie zobacz zapomnij, ale był ciut lepszy od trzeciego. Będę wspominał ten serial dobrze ale tylko za sezon pierwszy bo był super.

Headbangerr
Gramowicz
05/11/2022 11:06

Szczerze, zacząłem się nudzić już przy 3-cim sezonie.

dariuszp
Gramowicz
05/11/2022 10:58
JakiśNick napisał:

Powinni byli to ubić po 2 sezonie. Za bardzo odpłynęli od pierwotnego założenia i serial był o czymś innym. Najgorsze, że nawet nie potrafią skończyć sztucznie rozwleczonej historii. Ale widać, że to serial nie robiony z sercem i pasją (jak 1 sezon) tylko dla pieniędzy i cyferek w tabelkach (sezony 2-4).

Nie zgodzę się. Serial miał bardzo dobre 3 akty.

- przedstawienie świata i bunt

- walka i ucieczka

- pokonanie przeciwnika w realnym świecie i integracja ze społeczeństwem

Ta historia miała jakiś sens. Szczerze to dopiero sezon 4 stracił na znaczeniu. Powinni mieć finał w sezonie 3 i zakończyć tą historię.
Trwa Wczytywanie