Warner Bros nie chciał Amber Heard. Znamy szczegóły roli aktorki w Aquamanie 2

Radosław Krajewski
2022/05/24 12:25
1
0

Podczas procesu doszło do zaskakującej sytuacji, w której świadek ujawnił spoilery dotyczące roli Amber Heard w drugiej części Aquamana.

Kolejny dzień procesu między Johnnym Deppem a Amber Heard przyniósł następne zaskakujące informacje o Aquamanie 2. W ubiegłym tygodniu dowiedzieliśmy się, że studio wycięło większość scen z aktorką. Dodatkowo gwiazda superbohaterskiego filmu DC Comics straciła kontrakt z Warner Bros. i sama Heard nie wie, czy w ostatecznej wersji filmu zobaczymy jej postać na ekranie. Więcej szczegółów ujawniła powołana na świadka Kathryn Arnold, była producentka i konsultantka w branży filmowej, która potwierdziła, że Mera w drugiej części Aquamana miała dużo większą rolę. Zdradziła również, że Warner Bros. nie chciał wykorzystywać aktorki podczas promocji swojego filmu, a Heard zawdzięcza pozostanie w produkcji nie tylko swojemu zespołowi, który walczył o tę rolę, ale również Jasonowi Momoi i reżyserowi Jamesowi Wanowi.

Warner Bros nie chciał Amber Heard. Znamy szczegóły roli aktorki w Aquamanie 2

Pani Heard nie została zaproszona, aby pojawić się na plakacie i uczestniczyć w wydarzeniu DC FanDome, mówiąc jej, że nie może się pojawić.

W lutym 2021 roku odbyły się rozmowy, że opcja zatrudnienia Amber nie zostanie wykorzystana. Więc może nie chcieli zatrudniać jej ponownie. Jej menadżerowie bardzo ciężko walczyli i ostatecznie studio zatrudniło ją, ale nie tylko z tego powodu, co zrobił jej zespół, ale także ze względu na Jasona Momoę i reżysera Jamesa Wana, którzy stanęli po jej stronie.

W dalszej części zeznania Arnold ujawniła spoilerowe informacje o fabule Aquamana 2. Jej relacja pochodzi z opowiadań samej Heard, która zdradziła jej, że studio wycięło wiele scen z jej udziałem i zmniejszyło rolę. Jak zdradziła producentka, film rozpocznie się narodzinami dziecka Arthura Curry’ego i Mery, po którym matka dziecka trafi do szpitala.

Aquaman poradził sobie tak dobrze nie tylko ze względu na sceny akcji, ale także dzięki silnej kobiecej bohaterce, która miała romantyczną relację z silnym męskim bohaterem. To dobrze działało. Według pani Heard, gdy po raz pierwszy czytała scenariusz Aquamana 2, był tam długi wątek romantyczny, który miał rozgrywać się na przestrzeni całego filmu, jak również świetna sekwencja akcji. Jej rola była bardzo duża.

W pierwszym akcie filmu zostanie jakoś zraniona lub ma to związek z dzieckiem. Nie czytałam żadnej wersji scenariusza, mówię tylko o tym, o czym opowiedziała mi pani Heard. Jej postać trafia do szpitala na początku filmu i pozostaje tam aż do samego końca. Wszystkie interakcje z postacią Momoy, a na pewno sceny akcji, zostały usunięte. Przygotowywała się do nakręcenia tej sceny przez pięć godzin dziennie przez kilka miesięcy, aby dobrze wypaść w tej wielkiej sekwencji akcji. Nie dowiedziała się, że jej rola została skrócona, dopóki nie przybyła na plan. Więc postać Mery w scenariuszu została radykalnie zmniejszona z tego, co było w nim wcześniej, a nawet wycięli to, do czego tak długo trenowała.

GramTV przedstawia:

Możemy być pewni, że to nie koniec kwestii Aquamana 2 podczas najgłośniejszego hollywoodzkiego procesu. Wkrótce na sali sądowej pojawi się szef DC Comics, Walter Hamada, który będzie zeznawał w sprawie aktorki. Według nieoficjalnych informacji ma zaprzeczać, że Heard otrzymała mniejszą rolę z powodu toczącej się batalii z Johnnym Deppem. Wcześniejsze plotki podawały, że Warner Bros. nie było zadowolone z braku chemii między aktorką a Momoą.

Na koniec przypomnijmy, że reżyserem drugiej części Aquamana jest James Wan. W obsadzie znaleźli się: Jason Momoa, Amber Heard, Patrick Wilson, Yahya Abdul-Mateen II, Dolph Lundgren oraz Pilou Asbaek. Premierę Aquamana 2 wyznaczono na 17 marca 2023 roku.

Komentarze
1
MisticGohan_MODED
Gramowicz
24/05/2022 14:54

Ta jasne i co jeszcze. Przed ostatnią rozprawą sami niejednokrotnie podkreślali swoje bezwzględne poparcie dla tej "aktorki" a teraz pitolą jakieś bajki niczym pinokio :P