Warner Bros ma problem. Firma pozwana za zawyżanie liczby subskrybentów HBO Max

Radosław Krajewski
2022/09/28 13:10

Korporacja oskarżana jest za wprowadzanie udziałowców w błąd podczas fuzji z Discovery.

Czy Warner Bros. Discovery oszukał swoich udziałowców, wprowadzając ich w błąd? O tym zadecyduje sąd po tym, jak w ubiegły piątek w Nowym Jorku pozew złożyła Policyjna Komisja Emerytalna z Collinsville, która jest jednym z akcjonariuszy firmy. W momencie połączenia akcje wyceniane były na 24,78 dolarów, ale w obliczu ostatnich decyzji zarządu spółki, obecnie notowane są na nieco powyżej 11 dolarów. Oznacza to spore straty dla akcjonariuszy, którzy zdecydowali coś z tym zrobić. Pozwali więc dyrektora generalnego Davida Zaslava i dyrektora finansowego Gunnara Wiedenfelsa.

Warner Bros ma problem. Firma pozwana za zawyżanie liczby subskrybentów HBO Max

Powodem jest zawyżanie liczby subskrybentów HBO Max aż o 10 milionów. Przypomnijmy, że platforma obecnie zajmuje czwarte miejsce wśród wszystkich najpopularniejszych serwisów streamingowych z wynikiem 52,8 mln abonentów. Jeżeli doniesienia o sfałszowaniu liczby subskrybentów są prawdziwe, oznacza to, że nawet Hulu (46,2 mln) oraz Paramount+ (43,3 mln) są popularniejsze od HBO Max.

WarnerMedia nieostrożnie skoncentrowało swoje inwestycje w streaming, ignorując inne linie biznesowe… […] zawyżyło liczbę subskrybentów HBO Max aż o 10 milionów subskrybentów, włączając jako subskrybentów klientów AT&T, którzy otrzymali pakietowy dostęp do HBO Max, ale nie zapisali się na usługę – czytamy w oświadczeniu.

GramTV przedstawia:

W wyniku fuzji ponad 700 milionów akcji Warner Bros. Discovery zostało wyemitowanych akcjonariuszom zwykłym i uprzywilejowanych, posiadającym do tej pory akcje Discovery, co oznacza, że setki tysięcy osób może dołączyć do federalnego pozwu zbiorowego i dociekać swoich praw w sądzie. Korporacja jak dotąd nie odniosła się do sprawy.

W pozwie stwierdzono, że AT&T (poprzedni właściciel Warner Bros) nadmiernie inwestował w treści rozrywkowe do przesyłania strumieniowego, bez wystarczającej ostrożności i troski o zwrot z inwestycji. WarnerMedia planowało zwiększyć liczbę subskrybentów swojej platformy bez względu na koszty lub rentowność. Fundusz emerytalny na rzecz obecnych i byłych funkcjonariuszy policji w Collinsville w stanie Illinois sugeruje, że każdy kto kupił akcje Warner Bros. Discovery na wolnym rynku po fuzji, kwalifikuje się do wzięcia udziału w procesie. Policyjna Komisja Emerytalna domaga się procesu z ławą przysięgłych, w którym liczą na uzyskanie pieniężnego odszkodowania, zarzucając korporacji trzy odrębne naruszenia praw Komisji Papierów Wartościowych i Giełd.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!