Platformy streamingowe z najwyższą liczbą subskrypcji. Drugie miejsce zaskakuje

Radosław Krajewski
2022/09/18 18:00

Mało kto się spodziewał, że ta platforma nie ustępuje znacząco Netflixowi.

Obecnie na polskim rynku mamy do wyboru kilka platform streamingowych, a kolejna łącząca w jednej ofercie produkcje Paramountu, Universalu, Sky i Showtime zadebiutuje już na początku przyszłego roku. Widzowie mogą więc wybrać najbardziej atrakcyjną ofertę, co miesiąc subskrybując inny serwis. Mimo to miliony użytkowników na całym świecie decyduje się na subskrybowanie więcej niż jednej platformy. Chociaż w ostatnich miesiącach serwisy streamingowe mierzyły się z licznymi problemami, to rynek wciąż rośnie, czego najlepszym dowodem są dane dotyczące subskrypcji dla każdej znaczącej platformy na świecie.

Platformy streamingowe z najwyższą liczbą subskrypcji. Drugie miejsce zaskakuje

Culture Crave przygotowało grafikę prezentującą dokładną liczbę subskrybentów każdej z ośmiu wiodących platform streamingowych. Niekwestionowanym numerem jeden od wielu lat pozostaje Netflix z 220,6 mln subskrypcji. Nawet spore spadki widzów nie zmieniły układu sił i Netflix jeszcze długo będzie zajmował fotel lidera. Nieoczekiwanie na drugim miejscu uplasował się Amazon Prime Video z 200 mln subskrypcji. Firma nigdy oficjalnie nie podała liczby osób korzystających z ich platformy i wspomniana liczba to wszystkie osoby, które subskrybują usługę Amazon Prime, w skład której wchodzi również Prime Gaming, czy darmowe wysyłki ze sklepu Amazona.

GramTV przedstawia:

Mimo to korporacja twierdzi, że ponad połowa wszystkich użytkowników choć raz korzystała z usługi Prime Video. Nie podali jednak, ile osób korzysta z platformy regularnie. Ostatnie miejsce na podium zajmuje Disney+ z 152,1 mln subskrypcji. O prawie setkę milionów mniej posiada HBO Max, z którego korzysta 52,8 mln subskrybentów.

Poza główną czwórką znajduje się Hulu z 46,2 mln subskrypcji, coraz lepiej radzące sobie Paramount+ z 43,3 mln. Również Apple nie podaje szczegółowych danych dotyczących liczby użytkowników, ale według ostatnich danych Apple TV+ posiada około 25 mln subskrypcji. Kiepsko radzi sobie Peacock należące do Universalu i NBC, które posiada tylko 13 mln subskrybentów.

Culture Crave
Komentarze
4
Ray
Gramowicz
19/09/2022 10:08

No fajnie. To ja pójdę wygooglować czym jest peacock.

FromSky
Gramowicz
18/09/2022 20:02
fenr1r napisał:

Amazon przede wszystkim jest bardzo tani (przynajmniej w Polsce). Jest tam kilka hitów, ale niewiele poza tym.

Jeszcze sporo gier rozdają, czasem całkiem dobry. Można też było dorwać Kindle za pół ceny. Wiec nawet jakby nie oglądać jest zysk przy tej cenie

fenr1r
Gramowicz
18/09/2022 19:45

Amazon przede wszystkim jest bardzo tani (przynajmniej w Polsce). Jest tam kilka hitów, ale niewiele poza tym.

Netflix za to ma trochę solidnych serii i dużo średniaków. Na plus na pewno dobre animacji i trochę ciekawych, eksperymentalnych tematów. Chociaż i mnie coraz częściej zaczyna męczyć wpychanie politycznej poprawności. Przeginają pałę.

JakiśNick
Gramowicz
18/09/2022 18:34

Netflix największa papka, amazon ma trochę dobrych produkcji, hbo i disney to już śmietanka. Apple tv też robi niektóre rzeczy dobre.