Oficjalna zapowiedź gry Warhammer 40,000: Chaos Gate – Daemonhunters

Maria Wawrzyniak
2021/06/06 15:30
1
0

Complex Games ujawniło taktyczne RPG inspirowane oryginalnym Warhammer 40,000: Chaos Gate z 1998 roku.

Przedstawiciele studia Complex Games oficjalnie zapowiedzieli (podajemy za serwisem PC Gamer) grę Warhammer 40,000: Chaos Gate – Daemonhunters. Produkcja została ujawniona podczas wydarzenia Warhammer SKULLS i ma stanowić odwołanie do oryginału z 1998 roku. Dowiedzieliśmy się, że będziemy mieli do czynienia z taktycznym RPG, które zadebiutuje wyłącznie na komputerach osobistych w przyszłym roku – gra zostanie udostępniona na platformach Steam oraz Epic Games Store.

Jeśli chodzi o podstawowe informacje, w Warhammer 40,000: Chaos Gate – Daemonhunters przyjdzie nam pokierować przedstawicielami zakonu Szarych Rycerzy. Gracz przejmie dowództwo nad Łowcami Demonów, których głównym celem jest zapanowanie nad Chaosem rządzącym ludzkością. Warto w tym momencie zaznaczyć, iż za scenariusz produkcji odpowiada Aaron Dembski-Bowden, w przeszłości zajmujący się wieloma książkami osadzonymi w uniwersum Warhammer 40,000.

GramTV przedstawia:

Na temat rozgrywki nie wiemy zbyt wiele. Mamy otrzymać wyłącznie tryb dla pojedynczego gracza, taktyczne pojedynki na niewielką skalę oraz rozbudowany system klas postaci i ekwipunku. Zainteresowanych pozostaje nam zaprosić na oficjalną stronę internetową gry.

Komentarze
1
Surfer94
Gramowicz
08/06/2021 12:55

W warhammerze walka "na małą skalę" to np. II wojna światowa XD, walka kilkukilemotrywych statków bojowych w przestrzeni kosmicznej czy zniszczenie pojedynczej planety