Warhammer 40,000: Darktide z nową datą premiery. Gra zmierza do Xbox Game Pass

Mikołaj Ciesielski
2022/04/01 10:30

Na produkcję studia Fatshark będziemy musieli poczekać nieco dłużej. Warto jednak pamiętać, że tytuł w dniu premiery ma trafić do usługi Microsoftu.

Warhammer 40,000: Darktide z nową datą premiery. Gra zmierza do Xbox Game Pass

Warhammer 40,000: Darktide miało trafić do sprzedaży w zeszłym roku, ale już w połowie lipca poinformowano, że gra zadebiutuje na rynku dopiero wiosną 2022 roku. Okazuje się jednak, że wspomniany termin jest już nieaktualny, a na produkcję studia Fatshark będziemy musieli poczekać nieco dłużej. Twórcy poinformowali bowiem, że Warhammer 40,000: Darktide pojawi się na PC i Xbox Series X/S dopiero 13 września bieżącego roku. Warto także pamiętać, że tytuł w dniu premiery ma trafić do usługi Xbox Game Pass.

Deweloperzy tłumaczą, że zdecydowali się po raz kolejny opóźnić debiut produkcji, by „zapewnić najlepszą możliwą rozgrywkę w trybie kooperacji dla czterech graczy. Przy okazji ogłoszenia daty premiery studio Fatshark opublikowało także nowy zwiastun gry Warhammer 40,000: Darktide. Na końcu materiału pojawiło się kilka fragmentów rozgrywki. Całość znajdziecie na dole wiadomości.

Na koniec przypomnijmy, że Warhammer 40,000: Darktide jest kooperacyjną pierwszoosobową strzelanką, w której jednocześnie bawić może się wspólnie maksymalnie czterech graczy. Akcja produkcji ma miejsce w mieście-roju Tertium na planecie Atoma Prime, gdzie władzę próbuje przejąć Admonition – kult szalonych heretyków. Użytkownicy muszą więc stawić czoła Chaosowi i uchronić mieszkańców planety przed zagładą.

GramTV przedstawia:

Komentarze
2
alex1112
Gramowicz
01/04/2022 19:21

Szykuje się zaiste zacna kampania wrześniowa.

MisticGohan_MODED
Gramowicz
01/04/2022 14:39

Po cichu liczyłem na ten koniec maja.. z jednej strony trudno a z drugiej może to i lepiej bo w maju dość spory przepych by był.