Warhammer 40,000: Darktide zalicza opóźnienie. Znamy nową datę premiery na PC

Mikołaj Ciesielski
2022/07/29 07:30

Produkcja studia Fatshark nie zadebiutuje we wrześniu.

Warhammer 40,000: Darktide zalicza opóźnienie. Znamy nową datę premiery na PC

Zgodnie z ostatnimi zapowiedziami gra Warhammer 40,000: Darktide miała trafić do sprzedaży we wrześniu tego roku. Okazuje się jednak, że wspomniany termin jest już nieaktualny. Deweloperzy ze studia Fatshark poinformowali bowiem o kolejnym opóźnieniu i ujawnili nową datę premiery pecetowej wersji swojej produkcji.

Twórcy o przyczynach opóźnienia premiery Warhammer 40,000: Darktide

Studio Fatshark zapowiedziało, że Warhammer 40,000: Darktide pojawi się na komputerach osobistych 30 listopada. Kiedy natomiast produkcja trafi na konsole Xbox Series X oraz Xbox Series S? Deweloperzy niestety nie ujawnili dokładnej daty. Wiadomo jedynie, że tytuł ukaże się na sprzętach Microsoftu „wkrótce po” premierze na PC.

Opóźnienie gry to prawdopodobnie jedna z najtrudniejszych decyzji, przed którą staje deweloper i nie jesteśmy nią zachwyceni. Mamy jednak nadzieję, że świadczy to o naszym zaangażowaniu w poświęcenie niezbędnego czasu, który pozwoli dostarczyć Wam najlepszą możliwą grę – informuje Martin Wahlund, dyrektor generalny i współzałożyciel studia Fatshark.

Wahlund dodał, że zespół cieszy się z otrzymywanych do tej pory pozytywnych opinii na temat gry, ale studio wciąż potrzebuje nieco więcej czasy, aby poprawić stabilność oraz wydajność swojej produkcji. Twórcy muszą także „dopracować kluczowe systemy”, by mieć pewność, że Warhammer 40,000: Darktide dostarczy graczom jak najlepsze wrażenia.

Na koniec przypomnijmy, że Warhammer 40,000: Darktide jest kooperacyjną pierwszoosobową strzelanką, w której jednocześnie bawić może się wspólnie maksymalnie czterech graczy. Akcja produkcji ma miejsce w mieście-roju Tertium na planecie Atoma Prime, gdzie władzę próbuje przejąć Admonition – kult szalonych heretyków. Użytkownicy muszą więc stawić czoła Chaosowi i uchronić mieszkańców planety przed zagładą.

Wczytywanie ramki mediów.

GramTV przedstawia:

Komentarze
1
MisticGohan_MODED
Gramowicz
29/07/2022 15:24

K.... trzeba będzie jednak kupić Spider-mana wcześniej niż planowałem.