W Diunie 2 zabraknie ważnego bohatera. Reżyser wyjaśnia jego brak

Radosław Krajewski
2024/02/29 11:45
0
0

Denis Villeneuve musiał podjąć decyzję o usunięciu jednego z bohaterów pierwszej części w kontynuacji.

Druga część Diuny ma dzisiaj swoją premierę w polskich kinach. Produkcja może liczyć na wysokie otwarcie nie tylko w Ameryce, ale również na całym świecie, więc wyższy niż w przypadku poprzedniej odsłony serii budżet powinien szybko się zwrócić. Fani mogą liczyć na wiele wizualnych atrakcji, ale również pogłębienie historii bohaterów, czy poznanie zupełnie nowych postaci. Niestety w Diunie 2 zabraknie jednego ważnego bohatera, a w jednym z wywiadów Denis Villeneuve wytłumaczył jego brak.

W Diunie 2 zabraknie ważnego bohatera. Reżyser wyjaśnia jego brak

Diuna 2 – dlaczego w filmie brakuje Thufira Hawata?

Jeżeli oglądaliście zwiastuny, to mogliście zauważyć, że w żadnej ze scen nie ma Thufira Hawata, w którego wcielał się Stephen McKinley Henderson. W wywiadzie dla Screen Crush reżyser wyjaśnił, że musiał podjąć „odważną decyzję” i skupić się na innych elementach filmu. Mimo to chciałby, aby bohater pojawił się w filmie.

Zakochałam się w Thufirze Hawatcie. To postać, którą absolutnie uwielbiam. Musiałam jednak dokonać odważnej decyzji i zrobić adaptację Bene Gesserit, skupiając się w filmie na siostrzanych relacjach. Szkoda, że ​​nie było więcej Thufira Hawata.

GramTV przedstawia:

W obsadzie filmu znaleźli się: Timothee Chalamet, Rebecca Ferguson, Josh Brolin, Charlotte Rampling, Stellan Skarsgård, Dave Bautista, Javier Bardem, Zendaya, Florence Pugh, Austin Butler, Christopher Walken, Léa Seydoux, Souheila Yacoub, oraz Tim Blake Nelson.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!