Victoria 3 z ulepszonym interfejsem. Gracze są zadowoleni ze zmian

Wincenty Wawrzyniak
2023/02/16 19:30

Gra otrzymała znacząco ulepszony interfejs – społeczność wydaje się zadowolona ze zmian.

Choć od premiery gry Victoria 3 minęło już trochę czasu – gra zadebiutowała na rynku pod koniec października ubiegłego roku – Paradox Development Studio postanowiło się nie poddawać i kontynuuje ulepszanie swojej produkcji. Na początku listopada deweloperzy zareagowali na krytykę społeczności, która wytykała grze przede wszystkim problemy z systemem dyplomacji oraz niedopracowany system prowadzenia wojen. W efekcie otrzymaliśmy ambitne plany rozwoju i teraz widzimy pierwsze efekty.

Victoria 3 z ulepszonym interfejsem. Gracze są zadowoleni ze zmian

Victoria 3 z ulepszonym interfejsem. Ważne zmiany

Przedstawiciele studia poinformowali o zmianach, które zostaną wprowadzone w nadchodzącej aktualizacji z numerem 1.2 o nazwie UX Improvements. Część z nich można już sprawdzić po pobraniu wersji beta na platformie Steam. Obejmują one między innymi:
  • usprawnienia panelu szlaków handlowych;
  • implementację nowego systemu skrótów klawiszowych;
  • możliwość zmiany sposobu wyświetlania powiadomień;
  • dodanie trzech nowych trybów wyświetlania mapy,
    • z uwzględnieniem piśmienności, poziomu niesławy oraz liczby populacji;
  • rozszerzenie systemu dyplomacji (wprowadzono wszystkie rodzaje zagrywek bez ograniczenia do tych, które można aktualnie zastosować, dzięki czemu gracze mogą teraz łatwiej stwierdzić, jakie wymagania nie zostały spełnione);
  • zmianę sposobu wyświetlania statystyk konwojów, które są teraz widoczne na górnym pasku.

Zainteresowani pełną listą zmian, jakie pojawią się w grze wraz z aktualizacją zapraszamy pod ten adres. Najprawdopodobniej patch trafi do gry 13 marca.

GramTV przedstawia:

Komentarze
1
Norgon
Gramowicz
16/02/2023 21:13

implementacja nowego systemu skrótów klawiszowych i na tą zmianę wszyscy najbardziej czekali,,,, a na poważnie to gra zawaliła się pod swoim własnym ciężarem a kretyński pomysł na prowadzenie(może idea była ok ale wyszło fatalnie) wojen zniechęca nawet najwierniejszych wyznawców Paradoxu. Przy którymś tam dlc gra stanie się może w miarę interesująca ale są błędy których nie da się poprawić np. prowadzenie wojen.