Valorant zadebiutuje za darmo na PS5 i Xbox Series X/S. Ogłoszono start beta testów

Radosław Krajewski
2024/06/08 09:00
0
0

Popularna strzelanka Riot Games już wkrótce będzie dostępna również na konsolach.

Jedną z atrakcji Summer Game Fest 2024 była zapowiedź konsolowej wersji Valorant. Pierwszoosobowa strzelanka od Riot Games, twórców League of Legends, zadebiutowała pierwotnie na komputerach osobistych w 2020 roku. Już wkrótce ta popularna darmowa gra dostępna będzie również na konsolach PlayStation 5 i Xbox Series X/S.

Valorant
Valorant

Valorant zapowiedziany na konsolach

W pierwszej kolejności gracze konsolowi będą mogli wziąć udział w beta testach, które startują już 14 czerwca tego roku w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Europie i Japonii, a niedługo później obejmie również pozostałe regiony świata. Jeżeli chcecie wziąć udział w fazie beta Valoranta, to udajcie się pod ten adres, gdzie znajdziecie wszystkie szczegóły.

Riot Games podkreśliło, że rozgrywki międzyplatformowe nie będą dostępne między graczami na PC i konsolach. Twórcy chcą zachowania najwyższe standardy rozgrywki, ale także w zakresie integralności rywalizacji, dlatego zabawa multiplatformowa nie będzie dostępna. Valorant będzie jednak oferować progresje zachowywaną na jednym koncie, bez względu na platformę. Tym samym gracze będą mogli bawić się zarówno na komputerach osobistych, jak i PlayStation 5 i Xbox Series X/S, nie obawiając się o swój ekwipunek czy postępy w rozgrywce.

Co istotne, wszystkie aktualizacje, w tym agenci, mapy, czy zawartość premium, a także wszystkie dodatkowe funkcje, będą trafiać do wersji pecetowej, jak i konsolowej w tym samym czasie. Riot Games chce zapewnić graczom na wszystkich platformach te same doświadczenia.

Kiedy zastanawialiśmy się, czy przenieść VALORANT na nowe platformy, wiedzieliśmy, że musimy być w stanie zaoferować te same bezkompromisowe, rywalizacyjne doświadczenia, które od lat zapewniamy graczom na PC w postaci precyzyjnej, zespołowej, taktycznej strzelanki. Stanowczo dążyliśmy do tego, by podstawowa, rywalizacyjna rozgrywka w VALORANT przebiegała na kontrolerach w jak najbardziej naturalny sposób – a jeśli nie udałoby nam się zrealizować tego założenia, byliśmy przygotowani na to, że będziemy musieli z niej zrezygnować. Mamy jednak nadzieję, że udało nam się osiągnąć obrany cel, choć ostatnie słowo w tej kwestii należy wyłącznie do naszych graczy — powiedział Arnar Gylfason, dyrektor ds. produkcji Valorant w Riot Games.

GramTV przedstawia:

Data premiery pełnej wersji Valoranta na Xbox Series X/S i PlayStation 5 nie jest w tej chwili znana.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!