Valorant prezentuje nowego niebinarnego agenta Clove. Zobacz zwiastun

Wincenty Wawrzyniak
2024/03/26 17:30
1
0

Riot Games ujawnił szczegóły nowej aktualizacji do gry Valorant, która wprowadza m.in. nową grywalną postać o imieniu Clove.

Przedstawiciele studia Riot Games oficjalnie zaprezentowali nowego agenta o imieniu Clove. Niebinarna postać (stąd dość niecodzienny tytuł poniższego zwiastuna opublikowanego przez deweloperów) trafiła dzisiaj do gry, a poniżej prezentujemy garść szczegółów na jej temat wraz z innymi zmianami, które zostały wprowadzone w aktualizacji 8.05.

Valorant prezentuje nowego niebinarnego agenta Clove. Zobacz zwiastun

Nowy agent w Valorant – prezentacja Clove

Szkocku łobuzu Clove płata figle wrogom zarówno w ogniu walki, jak i w zimnych objęciach śmierci. Młodu nieśmiertelnu trzyma przeciwników w niepewności nawet zza grobu. Wróg nigdy nie wie, kiedy Clove wróci do świata żywych.

(...) Umiejętności Clove obracają się wokół pomysłu pięknej śmierci – śmierć w dowolnej rundzie może być dopiero początkiem. Mimo iż jest kontrolerem, to pozostawanie na tyłach nie jest opcją dla Clove. Do odblokowania możliwości zestawu Clove będziecie musieli podejmować przemyślane ryzyka i nurkować w bój. Pomiędzy bezpieczną grą i graniem va banque znajduje się cienka granica – i Clove musi nią kroczyć.

Jeśli chodzi o umiejętności postaci, prezentują się one następująco:

 • Zwód (E): UŻYJ, by wyświetlić mapę pola bitwy. STRZEL, by określić lokacje, w których zostaną umiejscowione chmury Clove. Zatwierdź wybór przyciskiem ALT. STRZAŁU, by wystrzelić chmury blokujące wizję na wybranych obszarach. Clove może używać tej umiejętności po śmierci.
 • Zamęt (Q): UŻYJ fragmentu esencji nieśmiertelności. STRZEL, by rzucić fragmentem, który po chwili wybuchnie i spowoduje tymczasowy rozpad wszystkich celów w obszarze działania.
 • Na Zdrówko (C): NATYCHMIAST wchłoń siłę życiową wyeliminowanego wroga zranionego lub zabitego przez Clove i zyskaj przyspieszenie oraz tymczasowe zdrowie.
 • Jeszcze Żyję (X): AKTYWUJ po śmierci, by wskrzesić postać. Po wskrzeszeniu Clove musi zdobyć zabójstwo lub asystę z zadaniem obrażeń w określonym czasie, bo inaczej zginie.

GramTV przedstawia:

Oprócz tego na liście zmian w aktualizacji znajdziemy:

 • Wskaźniki czatu głosowego
  • Zaktualizowaliśmy wskaźniki czatu głosowego wyświetlane nad głowami agentów. Teraz będziecie lepiej widzieć, kto was słyszy, a kto nie. Oprócz tego ikona będzie teraz pokazywać, że członek drużyny jest wyciszony albo nie ma połączenia z czatem głosowym. Dodaliśmy też inną ikonkę, gdy członek grupy wypowiada się na czacie głosowym grupy. Ikona aktywności na czacie głosowym drużyny pozostaje bez zmian.
 • Agenci
  • Naprawiono błąd, w wyniku którego ściany ochronne Zlecenia Zabójcy Iso nie pojawiały się podczas gry przy niestabilnym połączeniu z siecią.
 • Systemy dotyczące rozgrywki
  • Formaty dźwięku przestrzennego z wieloma głośnikami takie jak 5.1 i 7.1 są teraz w pełni obsługiwane. Nie wpływa to na miks stereo.
 • Premier
  • Z harmonogramu usunięto wzmianki o terminie stworzenia drużyny. Pozostało jeszcze kilka nieaktualnych odniesień do terminu stworzenia drużyny. Przepraszamy za bałagan!
  • Przycisk kolejki wyświetla teraz prawidłowy komunikat o błędzie, gdy gracz osiągnie tygodniowy limit rozgrywek.

Komentarze
1
Headbangerr
Gramowicz
27/03/2024 01:47

Tutaj były komentarze, ale sobie poszły. Chciałbym więc zauważyć najdelikatniej i najgrzeczniej jak się da, że cytowany tekst zawiera niepoprawnie odmienione wyrazy, zniekształcone w imię rzekomej poprawności politycznej, co bardzo mnie niepokoi.