Sony znów na zakupach. Valkyrie Entertainment dołącza do PlayStation Studios

Mikołaj Ciesielski
2021/12/13 11:45
0
0

Japońska firma poinformowała o przejęciu kolejnego studia.

Sony znów na zakupach. Valkyrie Entertainment dołącza do PlayStation Studios

Housemarque, Nixxes Software, Firesprite oraz Bluepoint Games zostały w tym roku przejęte przez Sony i oficjalnie dołączyły do rodziny PlayStation Studios. Okazuje się jednak, że to nie koniec. Japońska firma kupiła bowiem kolejne, piąte już w tym roku studio deweloperskie. Hermen Hulst, szef wspomnianego działu PlayStation Studios, poinformował za pośrednictwem Twittera o przejęciu Valkyrie Entertainment.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Hulsta Valkyrie Entertainment będzie pomagało w rozwoju „kluczowych marek PlayStation”. Studio w przeszłości współpracowało już z Sony Santa Monica przy grze God of War z 2018 roku, a także pomaga wspomnianemu zespołowi w pracach nad nadchodzącą kontynuacją przygód Kratosa i Atreusa, czyli God of War: Ragnarok, które ma pojawić się na PlayStation 4 i PlayStation 5 w 2022 roku.

Valkyrie Entertainment zostało założone w 2002 roku i w przeszłości brało już udział w pracach nad kilkoma dużymi tytułami. Oprócz wspomnianego God of War studio pomagało m.in. Microsoftowi przy Halo Infinite, a także współpracowało z Riot Games przy okazji produkcji Valoranta. Wygląda więc na to, że Sony zyskało kolejny sprawdzony i doświadczony zespół, który może okazać się niezwykle pomocny przy rozwijaniu wielu projektów.

Wczytywanie ramki mediów.

GramTV przedstawia:

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!