Valheim trafi na konsole PlayStation i Nintendo Switch? Raczej nie za szybko

Mikołaj Ciesielski
2023/03/15 10:25

Jeden z deweloperów z Iron Gate Studio stawia sprawę jasno.

Valheim trafi na konsole PlayStation i Nintendo Switch? Raczej nie za szybko

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami wczoraj – 14 marca – Valheim zadebiutowało na konsolach Xbox One i Xbox Series X/S, a także w usłudze Xbox Game Pass. Część użytkowników PlayStation oraz Nintendo Switch z pewnością zastanawia się natomiast, czy produkcja Iron Gate Studio trafi w przyszłości na posiadane przez nich platformy. Tymczasem jeden z deweloperów postanowił odpowiedzieć na to pytanie.

Twórcy Valheim nie planują obecnie wersji na konsole PlayStation i Nintendo Switch

Jonathan Smårs – starszy deweloper w Iron Gate Studio – wystąpił w ostatnim odcinku podcastu Xbox Expansion Pass (dzięki GamingBolt), w którym został zapytany o plany dotyczące wydania Valheim na innych konsolach, niż Xbox One i Xbox Series X/S.

Deweloper odpowiedział natomiast, że obecnie Iron Gate Studio w pełni skupia się na wersji na konsole Microsoftu. Smårs dodał jednak, że „nigdy nic nie wiadomo”, dlatego istnieje prawdopodobieństwo, że za jakiś czas Valheim ukaże się także sprzętach Sony i/lub Nintendo.

Na koniec przypomnijmy, że Valheim dostępne jest obecnie na komputerach osobistych oraz konsolach Xbox One i Xbox Series X/S. Produkcja Iron Gate Studio znajduje się również w usługach PC Game Pass oraz Xbox Game Pass.

GramTV przedstawia:

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!