Ubisoft+ wkrótce na konsolach Xbox, a Rainbow Six Extraction trafi do Game Pass

Mikołaj Ciesielski
2022/01/07 08:25

Nadchodząca produkcja francuskiej firmy w dniu swojej premiery wzbogaci usługę Microsoftu na PC i konsolach.

Ubisoft+ wkrótce na konsolach Xbox, a Rainbow Six Extraction trafi do Game Pass

Dobre wieści dla fanów gier Ubisoftu i posiadaczy konsol Xbox One oraz Xbox Series X/S. Francuska firma poinformowała bowiem, że już niedługo na sprzętach Microsoftu dostępna będzie usługa Ubisoft+, dzięki której gracze otrzymają dostęp do ponad 100 produkcji wspomnianego dewelopera. W ramach miesięcznego abonamentu, który na ten moment znajdziemy wyłącznie na PC, użytkownicy będą mieli okazję zagrać również we wszystkie nowe gry Ubisoftu w dniu ich premiery.

To jednak nie koniec dobrych wiadomości. Microsoft poinformował bowiem, że już 20 stycznia, w dniu swojej premiery, bibliotekę usług Xbox i PC Game Pass zasili Rainbow Six Extraction, czyli nowa taktyczna strzelanka pierwszoosobowa utrzymana w konwencji survival horroru, za którą odpowiedzialny jest zespół Ubisoft Montreal.

Udostępniając Rainbow Six Extraction członkom Xbox Game Pass i PC Game Pass w dniu premiery za pośrednictwem Xbox Game Pass, pokazujemy, że wierzymy w wartość i wybór, jakie subskrypcje gier oferują graczom” – powiedział Chris Early, starszy wiceprezes ds. partnerstw strategicznych i rozwoju biznesu w firmie Ubisoft.

„Rainbow Six Extraction dla członków Xbox Game Pass i PC Game Pass to dopiero początek. Docelowo będziemy oferować usługę subskrypcji Ubisoft+ posiadaczom konsoli Xbox, aby mogli cieszyć się pełnym zakresem naszej biblioteki gier Ubisoft+, w tym nowymi premierami, na swoich konsolach” – dodał przedstawiciel francuskiej firmy.

Niestety na ten moment nie wiadomo, kiedy dokładnie usługa Ubisoft+ zadebiutuje na konsolach Xbox One i Xbox Series X/S. Nie wiemy też, jaki będzie miesięczny koszt abonamentu, choć można się spodziewać, że będzie on zbliżony do ceny pecetowej, czyli 59,90 zł. Warto również podkreślić, że Ubisoft+ nie będzie częścią Xbox Game Pass Ultimate, jak np. EA Play, a zupełnie osobną subskrypcją.

Wczytywanie ramki mediów.

GramTV przedstawia:

Komentarze
2
Kafar
Gramowicz
07/01/2022 11:26

60zł miesięcznie za taką bibliotekę, mimo iż są tam premiery to jest zdecydowanie za dużo. Już kiedyś kalkulacje robiłem i na abonamencie parę stówek rocznie się traci. Bo jak faktycznie na 1 miesiąc okazuje się że jest tona gier, to nie w każdą się gra a ilość premier ostatnio jest bardzo mała.

Nawet Game Pass nie do końca się opłaca jednak tutaj tytułów się pojawia więcej więc szansa że chociaż w jakaśgre się pogra jest większa.

dzelada
Gramowicz
07/01/2022 09:36

Ciekawe czy GP będzie mieć kiedyś jakiegoś konkurenta haha. Ps5 nie mam ale dla vr2 kupię, Sony do dzieła.